Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus

Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: titulní fotka Po sedanu a kupé Brabus E V12 představuje tradiční úpravce vozů značky Mercedes-Benz o něco mírnější ladění kabrioletu třídy E. K dispozici je zvyšování výkonu i úpravy exteriéru a interiéru.

Mercedes-Benz E Cabriolet se představil koncem loňského roku v Dubaji a jeho evropská premiéra se odehrála na autosalonu v Ženevě. Krátce po spuštění jeho prodeje uvádí Brabus své úpravy pro tento model, které jsou zaměřeny na zvyšování výkonu, úpravy vzhledu exteriéru i interiéru.

Nabídka vyšších výkonů začíná u provedení E 250 CDI BlueEFFICIENCY. Brabus má pro tento čtyřválcový turbodiesel připraven modul ECO Power Extra D4, který se postará o zvýšení výkonu z 204 koní (150 kW) na 235 koní (173 kW). Hodnota točivého momentu se zvýší z 500 Nm na 560 Nm.

Následuje šestiválcový turbodiesel E 350 CDI BlueEFFICIENCY pro nějž má Brabus připraven modul ECO PowerXtra D6 (III). Ten zajistí zvýšení výkonu z 231 koní (170 kW) na 272 koní (200 k) a točivý moment vzroste z 540 Nm na 590 Nm.

Pro benzinové motorizace E 250 CGI BlueEFFICIENCY a E 350 CGI BlueEFFICIENCY je připraven modul ECO PowerXtra CGI. Ten u čtyřválce zajistí zvýšení výkonu z 204 koní (150 kW) na 230 koní (169 kW) a točivý moment 350 Nm namísto 310 Nm. Šestiválci přidá 18 koní (13,2 kW) k sériovému výkonu 292 koní (215 kW).

Vrchol nabízených úprav je samozřejmě určen pro verzi E 500 s atmosférickým zážehovým osmiválcem. V tomto případě nasazuje Brabus těžší kalibr úprav a nastupuje zvýšení objemu z 5,5 litru na 6,1 litru, s nímž souvisí použití řady nových dílu v jeho bloku a změny jsou provedeny i na hlavách motoru a jeho elektronice. Nechybí ani sportovní výfukový systém z nerezové oceli.

Díky všem provedeným úpravám je výkon osmiválce 462 koní (340 kW) a točivý moment 615 Nm, zatímco sériový E 500 má 388 koní (285 kW) a točivý moment 530 Nm. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne kabriolet od Brabusu za 4,7 s a dosáhne maximální rychlosti 300 km/h. Sériový E 500 zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,3 s a jeho maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Pro podvozky kabrioletů Mercedes má Brabus připraveny sady sportovních pružin a stavitelných tlumičů, který mohou jejich světlou výšku snížit až o 30 mm. V nabídce je i výkonnější brzdový systém s ventilovanými kotouči o průměru 360 mm, do nichž se zakusují 6pístkové třmeny vpředu a 4pístkové třmeny vzadu. Paleta litých kol obsahuje několik provedení designu a zákazníci mohou vybírat z průměrů 17, 18 a 19 palců. V blízké budoucnosti mají být k dispozici i 20palcová kola.

Vnější vzhled kabrioletu pozměnili designéři Brabusu prostřednictvím upraveného předního nárazníku s integrovanými denními světly a spoilerem, který má zvýšit aerodynamický přítlak na přední nápravu ve vyšších rychlostech. K novým dílům na karoserii ještě patří spodní část zadního nárazníku a decentní spoiler na víku zavazadlového prostoru.

Pro interiér je připravena široká nabídka dekorativních doplňků z karbonu, hliníku a pravého dřeva na palubní desku, středovou konzolu a výplně dveří. Sedadla a další části prostoru pro cestující mohou být čalouněna kůží a Alcantarou.

Fotogalerie

 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 1
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 2
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 3
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 4
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 5
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 6
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 7
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 8
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 9
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 10
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 11
 • Mercedes-Benz E Cabriolet: kompletní tuning od společnosti Brabus: fotka 12


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Super Carlsson 31.03.2010  17:36
Vstoupit do diskuse ›