Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program

Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: titulní fotka ART Program 216 je název pro kompletní karosářský balíček doplňků pro luxusní kupé, Mercedes-Benz třídy CL500 (V8) a CL600 (V12).

Velké luxusní kupé, Mercedes-Benz třídy CL, patří spolu s „S-klasse“ k vlajkovým lodím německého koncernu s trojcípou hvězdou ve znaku. Ladičská firma ART připravila kompletní karosářský paket pro CL, včetně pár doplňků pro interiér vozu.

Optickou změnou prošly oba nárazníky, nové jsou i prahové nádstavce. Modifikací prošla i maska kupé, spoiler na spodní hraně nárazníku dodává vozu sportovního ducha. Na zádi je čtveřice chromovaných koncovek, každá s průměrem 80 mm, od nového výfukového systému. O správnou zvukovou kulisu se stará sportovní tlumič.

Podle větších nasávacích otvorů na přídi a novému výfukovému systému je jasné, že došlo i k tuningu pohonných jednotek. ART nabízí kit pro V8 (CL500) i pro V12 (CL600), bohužel přesné hodnoty výkonu a točivého momentu nejsou k dispozici. Došlo i k odstranění elektronického omezovače nejvyšší rychlosti.

Posíleným agregátům bylo přizpůsobeno i nastavení podvozku a světlá výška klesla o 25 mm. Vše je sladěno s 20palcovými koly z lehkých slitin, tuner nabízí jednodílné disky monoART1 nebo trojdílné ARTstar2. Kdo by chtěl komfortnější svezení, ART má v zásobě i kola o rozměrech 18 a 19 palců.

Pro interiér má ART připraveno nové čalounění, kombinace alcantary a kůže v několika barvách a odstínech. Doplňky pro obložení vozu jsou opět kombinace alcantary/kůže, kůže/dřevo nebo kůže/karbon. I přestože je kabina luxusního kupé vybavena snad vším, na co si vzpomenete, tuner nabízí dále dlouhý seznam příplatkové výbavy, se kterou jdou dlouhé cesty ještě více zpříjemnit.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 1
  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 2
  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 3
  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 4
  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 5
  • Mercedes-Benz CL v kabátku od ART Program: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ART %MartinaP 20.02.2008  16:50
Vstoupit do diskuse ›