Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?

Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: titulní fotka Jak to dopadne, když začnou Italové upravovat německá auta. Nebojte se, dobře. Zvlášť, když mají zkušenosti se závoděním.

Jmenovat se Romeo Ferraris a nedělat byznys v autech, to by byla hotová svatokrádež. $1$ Že si to nositel tohoto jména uvědomil, si můžete ověřit v našem vyhledávači a jeho zájem se nejnověji zaměřil na Mrcedes C63 AMG.

Toto rozhodnutí nebylo náhodné, protože s tímhle autem tým Romeo Ferraris jezdí italskou závodní sérii Superstars, takže se dá očekávat, že Italové vědí, co dělají. Úprava elektroniky a výměna kompletního výfuku včetně svodů přinesla zvýšení výkonu 6,2litrového osmiválce na 540 koní (403 kW), a to z výchozích 457, což rozhodně není špatný výsledek.

Dále do seznamu úprav patří lehká závodní 18" kola Arcasting GTR z hliníkové slitiny, každé vážící jen 10 kg. Ta obouvají vpředu pneumatiky Yokohama Advan Sport 235/40 a vzadu o rozměru 255/35.

Kompletně stavitelný závodní podvozek přibližuje auto k silnici v krajním případě až o 50 mm, všechny gumové silentbloky byly nahrazeny polyuretanovými a zadní diferenciál dostal 40% svornost. Brzdy Brembo mají vpředu šestipístkové třmeny a 380mm kotouče, vzadu jsou čtyřpístky disky s průměrem 345 mm. Upravený přední nárazník zlepšuje aerodynamiku auta, černá střecha ale už žádné koně nepřidá. $5$ Myslelo se však i na pracoviště řidiče, které je vyvedeno v černé kůži a alcantaře se švy v barvě karoserie.

Auto zrychlí z klidu na stovku za rovné 4 s, dvoustovku uhání za 15,2 s a pokračuje až za třísetkilometrovou hranici. Tohle prostě vypadá jako kus dobře odvedené práce.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: fotka 1
  • Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: fotka 2
  • Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: fotka 3
  • Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: fotka 4
  • Mercedes-Benz C63 AMG Romeo Ferraris: sprechen Sie italiano?: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.