Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic zajel rekord na Pikes Peak

Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic zajel rekord na Pikes Peak: titulní fotka Jak se mohlo naftovému Mercedes-Benzu C podařit zajet rekordní čas ve slavném závodě do vrchu Pikes Peak? Jednoduše, jednalo se totiž o vítězství ve třídě sériových dieselových vozidel.

Testovací jezdec Uwe Nittel dokázal za volantem Mercedes-Benzu C 250 Bluetec 4Matic zajet rekordní čas na trati Pikes Peak, kde se jezdí slavný závod do vrchu. Úsek dlouhý 19.9 kilometrů, který byl teprve nedávno plně vyasfaltován, zajel Nittel v čase 11 minut a 22 sekund, což je nový rekord pro sériový produkční automobil s naftovým motorem.

Nittel o tomto výkonu prohlásil: „Snažit se drtit sériový naftový sedan s automatickou převodovkou až na vrchol Pikes Peak zná jako bláznivý nápad, ale byla to velká legrace. Ukazuje to, že předsudky vůči vznětovým motorům jsou již nesmyslné.“

Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic je poháněn čtyřválcovým turbodieselem o objemu 2,1 litru se dvěma turbodmychadly, který nabízí výkon 150 kW a točivý moment 500 N.m. Jednotka je spojena se sedmistupňovým automatem 7G-Tronic plus a pohonem všech kol 4Matic. Vůz zvládne akcelerovat z klidu na sto kilometrů v hodině za 6,9 sekund a maximální rychlost činí 240 km/h.

Fotogalerie

  • Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic zajel rekord na Pikes Peak: fotka 1
  • Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic zajel rekord na Pikes Peak: fotka 2
  • Mercedes-Benz C 250 Bluetec 4Matic zajel rekord na Pikes Peak: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.