Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola

Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: titulní fotka S tuningem Mercedesu GT od AMG se v poslední době roztrhl pytel. Také Lorinser přispěchal se svou troškou do mlýna...

Půvabné kupé s trojcípou hvězdou a klasickými dveřmi vlastně ani úpravy nepotřebuje. Sportovní vůz s vidlicovým osmiválcem 3,98 l dopovaným dvojicí turbodmychadel má síly dost, to by jinak nenesl písmena AMG. Navíc se už z továrny nabízí ve dvou verzích, základní a ostřejší S.

Jenže Lorinser se rozhodl, že je to málo. Klientů najde určitě dost, jinak by se do ničeho takového nepouštěl.

Úprava, vlastně jen přídavný modul k řídicí jednotce, je k dispozici pro obě výkonové varianty, vždy přidá 85 koní a stovku newtonmetrů. To znamená, že v případě silnějšího eska motor dává po drobném zásahu 595 hřebců (438 kW) místo 510 (375 kW) a 750 N.m místo 650. Zrychlení na stovku přitom kleslo jen o desetinu na 3,6 s, tenhle údaj se ale nikdy příliš nemění. Dosažení dvojnásobné rychlosti gétéčkovému medvíděti trvá 10,2 s a trojnásobek pokoří za 27,3 s.

To není zlé! Obzvláště ne za 3.650 eur, kolik upgrade v Německu stojí, v přepočtu na naši měnu necelých 98.700 korun. Z katalogu Lorinseru je možné si vybrat i půvabná kola. Třeba RSK 8 v černé, případně zlaté. Trojdílné poctivé kované ráfky se sedmičkou paprsků mají v průměru 20, respektive 21 palců, ty větší se montují na AMG GTdozadu.

Rovnou s pneumatikami, gumy s rozměry 265/30, respektive 305/25 mají i v celoročním provedení, kdyby chtěl někdo s ostrým mercedesem jezdit i v zimním provozu a ničit ho od posypové soli… Takže – černou, nebo zlatou?

Fotogalerie

  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 1
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 2
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 3
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 4
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 5
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 6
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 7
  • Mercedes-AMG GT S: Lorinser vymáčkne 85 koní navíc a přidá svoje kola: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.