Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál: titulní fotka Když si městská policie v Česku jezdí v Hummeru a státní kupuje do terénu íixpětatřicítky, proč by nemohli v Austrálii jezdit v AMGčkovém GLE?

Co se policejních aut týče, nejvíce pozornosti na sebe rozhodně poutá ta dubajská s flotilou těch nejexkluzivnějších supersportů, ale občas se povede nějaký ten zajímavý zásek i jinde. Teď třeba policie v australském státě Victoria pořídila novinku s kódovým označením Guardian. Pod ním se skrývá auto vskutku nečekané – Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe. Pokud se v tom ještě stále nevyznáte, pak vězte, že jde o AMGčkovou verzi crossoveru vyšší třídy se siluetou kupé, známého jako GLE.

Ptáte se, proč si dálniční policie pořídila zrovna imageového mastodonta, který neumí, krom pouštění hrůzy, nic pořádně? Ne, nebude to stíhač v mad maxovském stylu, tím méně terénní speciál, důvodem jeho existence je „zlepšení bezpečnosti na silnicích“ a to v tom smyslu, že vůz bude svou přítomností nabádat motoristy, aby si pořídili za své peníze co nejbezpečnější auto a chránili se tak před rizikem zranění nebo smrti při nehodě.

Napadá vás, jak moc je to průhledný důvod, proč si pořídit auto na efekt? Nemějte obavy, vůz zapůjčil zdarma australský dovozce, jde tedy spíše o reklamu na GLE, než o vyhazování veřejných prostředků. Vůz v policejních barvách bude pro veřejnost poprvé k vidění tento víkend při Velké ceně formule 1 v Austrálii a poté nastoupí do služby. Dá se očekávat, že kromě polepů nebude disponovat žádnou speciální výbavou.

A když na to přijde, i tam za to bude určitě umět vzít, s motorem V8 5.5 biturbo o výkonu 430 kW a zrychlením na stovku za 4,2 s si respekt určitě zjedná, minimálně do rychlosti 250 km/h.

Fotogalerie

  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál: fotka 1
  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál: fotka 2
  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál: fotka 3
  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe jako australský policejní speciál: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.