Monterey: ke dražbě se chystá skvostný Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster!

Monterey: ke dražbě se chystá skvostný Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster!: titulní fotka V Kalifornském Monterey se čas od času dějí veliké věci. Nyní je na pořadu dne dražba překrásného Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster z roku 1937.

Klenot německého automobilového designu stál nový necelých 11 tisíc dolarů, nyní se očekává že na aukci zlomí rekord v částce zaplacené za Mercedes-Benz, tedy že cena se přehoupne hodně přes osm milionů dolarů.

Celkem bylo mezi roku 1936 a 1939 vyrobeno pouze 406 kusů modelu Mercedes-Benz 540K, přičemž Spezial Roadsterů s karoserií navrženou Hermannem Ahrensem a vyrobenou v závodě Karrosserie Sindelfingen bylo vyrobeno jen 26. Má se za to, že do dnešních dnů přežily jen tři.

Pod kapotou dvoumístného, 5.150 milimetrů dlouhého vozu se ukrývá přeplňovaný (kompresor typu Roots) řadový osmiválec o objemu 5 litrů a výkonu 180 koní. O přenos na zadní kola se stará čtyřstupňová manuální převodovka. Zrychlení na stovku trvá zhruba šestnáct sekund, majestátní automobil s rozvorem dlouhým 3.290 milimetrů se dokáže pohybovat rychlostí až 160 km/h.

No řekněte sami – není to prostě nádhera?

Fotogalerie

  • Monterey: ke dražbě se chystá skvostný Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster!: fotka 1
  • Monterey: ke dražbě se chystá skvostný Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster!: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.