MeisterSinger MG TD: limitka na počest slavné značky

MeisterSinger MG TD: limitka na počest slavné značky: titulní fotka Německý nadšenec do značky MG Ernst Graaf inicioval vznik speciální edice hodinek, vzdávajících hold značce MG. Té, ehm... původní.

Spoustu lidí asi teď mrzí, že se ze značky MG stal pochybný Číňany ovládaný výrobce, jenž se horkotěžko vrací na svůj domácí trh, natož aby se vůbec dalo hovořit o nějakém sportovním odkazu. Ale jsou i nadšenci, kteří si cení historického odkazu MG a co se děje teď, zase tak moc neřeší.

Jedním z nich je i německý sběratel Ernst Graaf, jemuž se značka dostala pod kůži díky modelu MGB z roku 1964 v barvě Olde English White a který nyní inicioval vznik speciální edice hodinek, inspirovaných maskou chladiče vozu MG TD. Nejde přitom o žádnou pochybnou akci, vzniku asistoval MG Car Club i British Motor Heritage, jenž dal svolení k použití loga.

Výrobou Graaf pověřil německou hodinářskou firmu MeisterSinger, která je sice velmi mladá, byla založena v roce 2001, ale proslula zejména velmi klasickým designem svých hodinek s jednou ručičkou. Dárcem orgánů je, stejně jako u ostatních výrobků značky, švýcarská ETA, která dodává blíže nespecifikovaný mechanický kalibr.

Nerezové pouzdro je vodotěsné do 5 barů, má tvrzené minerální sklíčko a řemínek z koňské kůže. Existují tři verze barevného ztvárnění číselníku a řemínku – Abingdon, Cecil Kimber a Cream Cracker a každý rok vzniknou pouze ve stokusové sérii. Exkluzivitě hodinek odpovídá i cena, která není právě nízká – 1405 liber, tedy přes 40.000 korun.

Fotogalerie

  • MeisterSinger MG TD: limitka na počest slavné značky: fotka 1
  • MeisterSinger MG TD: limitka na počest slavné značky: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.