McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok

McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok: titulní fotka Nový základní model značky McLaren bude představen na dubnovém autosalonu v New Yorku.

McLaren postupně odhaluje svůj chystaný základní model, dosud známý jako Sports Series. Nyní automobilka potvrdila, že vůz dostane karbonový monokok a rovnou jej veřejnosti ukázala.

Použití karbonového základu pro nový model není žádným překvapením, McLaren má totiž s karbonovými vlákny dlouhodobou zkušenost. Všechny jeho sériové vozy používaly karbonovou karoserii, ve Formuli 1 značka používá karbonové šasi nepřetržitě od roku 1981.

Monokok Sports Series se výrazně podobá základu modelu 650S, což potvrzuje dřívější zprávy, že oba automobily budou velice podobné. O pohon novinky se ostatně postará agregát z 650S, jeho 3,8litrová V8 twin-turbo nicméně bude ve Sports Series podladěna. Hovoří se o výkonu okolo hodnoty 500 koní (368 kW).

Novinku McLaren zatím označuje jako Sport Series, případně jako P13, sériové auto ale ponese jiné jméno. Spekuluje se o použití alfanumerického označení ve stylu většího 650S, které by odkazovalo na výkon motor vyjádřený v koních.

Základní model známý jako Sports Series má významně zvýšit prodeje značky McLaren. Loni automobilka prodala 1.648 automobilů, o 21 % více než v roce 2013. S pomocí nového základního modelu chce McLaren prodávat 4.000 aut ročně. Vedle kupé bude Sports Series dostupné i v podobě roadsteru a možná i v odlehčené verzi.

Fotogalerie

  • McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok: fotka 1
  • McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok: fotka 2
  • McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok: fotka 3
  • McLaren Sports Series: Baby-Mac ukazuje svůj monokok: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.