Mazda 3 vyhrála ledovou Andros Trophy

Mazda 3 vyhrála ledovou Andros Trophy: titulní fotka Japonská automobilka se potichu a nenápadně zúčastnila letošní 2014-2015 sezony Andros Trophy a při své premiéře si odnáší těsné vítězství.

Andros Trophy je již od roku 1990 velmi sympatická francouzská specialita – závodů na ledových okruzích se účastní speciály s pohonem všech kol a šestiválcovými motory, nemající s výchozími modely nic společného a věnuje se jim také poměrně omezená komunita povětšinou velmi zkušených jezdců, jejichž volba bývá pro úspěch či neúspěch klíčová.

Mazda France, která se rozhodla se letošního ročníku zúčastnit, nenechala nic náhodě a angažovala pětinásobného vítěze Andros Trophy Jeana-Philippe Dayrauta, co se bezezbytku vydařilo – driftovací závoďák s přibližnými rysy Mazdy 3, motorem V6 3.0 a hřeby v pneumatikách si v tomto ročníku, zahrnujícím šest podniků, vyjel vítězství, byť nejtěsnější možné před Olivierem Panisem na Toyotě Auris. Na něj ztratil pouze 10 bodů Lagorce s Dacií Lodgy. Dayraut tak má v Trophée Andros sedmý titul.

Diváci v tomto ročníku mohli sledovat klání poměrně pestrého závodního pole, kromě zmíněné Mazdy, Toyoty a Dacie tam jezdil i Citroën DS3 a Renault Clio III.

Fotogalerie

  • Mazda 3 vyhrála ledovou Andros Trophy: fotka 1
  • Mazda 3 vyhrála ledovou Andros Trophy: fotka 2
  • Mazda 3 vyhrála ledovou Andros Trophy: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Mazda3? CS 10.02.2015  10:46
Mazda firmer 09.02.2015  14:47
Vstoupit do diskuse ›