Mazda sešrotuje 4703 aut

Mazda sešrotuje 4703 aut: titulní fotka Auta z potopené lodi Cougar Ace budou na k tomu určené lince odstrojena, rozebrána a sešrotována.

Pokud jste někdy měli co do činění s likvidátory pojistných událostí, určitě víte, že to není zrovna procházka růžovým sadem, byť jde většinou jen o pár tisícovek, či desítek tisíc. A pojistná událost v hodnotě 100 milionů dolarů, která potkala automobilku Mazda, když předloni došlo v Pacifiku k potopení nákladní lodi Cougar Ace, to už musí být pořádná akce. Ozvala se spousta lidí, že by byli ochotni levně koupit takto poškozená auta, objevil se i nápad, že by se na těchto vozech mohli vyřádit hollywoodští kaskadéři. Japonci však s definitivní platností oznámili, že se nebudou pokoušet utopená auta nijak opravovat a že ani neplánují dále používat žádné z jejich dílů.

Ovšem pojišťovna chce mít naprostou jistotu, že si automobilka kompletní plnění skutečně zaslouží. Proto Mazda postavila v Americe speciální demontážní linku, na níž bude všech 4703 aut odstrojeno, rozebráno, sešrotováno a následně recyklováno. Tato akce potrvá mnohem, mnohem déle, než montáž, protože na výrobní linku už jdou do jisté míry zkompletované díly. Nyní bude třeba vše rozložit skutečně na základní součástky – airbagy a jejich pyrotechnickými náložemi počínaje, přes spojovací materiál až pro svlečení pneumatik. Mimochodem – jen deaktivace vzduchových vaků a jejich demontáž si u každého vozu vyžádá půl hodiny práce. Mazdě prostě není co závidět…Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.