Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu

Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: titulní fotka A je tu další ze zajímavých limitovaných edic, které nám Mazda přichystala pro oblíbený model MX-5.

Letní limitka je zajímavá nejen tím, že se volně váže k dvacetiletému výročí modelu ale také jde o první limitovanou edici pro „vylepšenou“ MX-5 s klasickou plátěnou ale i pevnou střechou.

Jmenuje se Miyako, což sice zní jako docela hezké jméno pro pěknou japonskou slečnu, ve skutečnosti ale odkazuje na oblíbený prázdninový ostrov Miyako-jima východně od Taiwanu. Tam jsem taky…nebyl, každopádně podle tiskové zprávy jsou na tomto ostrově přímo ideální podmínky pro prohánění se v otevřeném roadsteru.

Milovníky plátna ale trochu zklameme – pro ně je totiž připravena pouze slabší (126 koní) verze s atmosférickou 1.8 (cena v UK je v přepočtu 582 tis. Kč), silnější dvoulitr se 160 koníky pak vyjde na 662 tisíc Kč. Bohužel, vypadá to že z chystaných 500 kusů jich drtivou většinu „zachytí“ Velká Británie.

Zákazníci se mohou těšit na stříbrný metalický lak Aluminium Silver Metallic, slabší plátěný roadster může navíc být váš i v sytě rudé Velocity Red Mica. Z výbavy jmenujme mlhovky, sedmnáctipalcová litá kola, rozpěrnou tyč vpředu, rádio s CD a MP3, černý kožený interiér vyšívaný červenou nití či plaketku upozorňující na jedinečnost daného kusu. Dvoulitr se navíc může pochlubit zadním diferenciálem se zvýšenou svorností, stabilizací DSC i kontrolou trakce TCS.

Fotogalerie

  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 1
  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 2
  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 3
  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 4
  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 5
  • Mazda MX-5 ‘Miyako’: další limitka pro Miatu: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hmm riderhenry 01.07.2010  12:04
Vstoupit do diskuse ›