Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii

Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: titulní fotka Pouze pro fanoušky Mazdy MX-5 ve Velké Británii je určeno výroční vydání tohoto roadsteru s označením 20th Anniversary Limited Edition.

Britové se dočkají série 600 vozů s pravostranným řízením, které mají být oslavou dvacátého výročí představení dvoumístného roadsteru, jehož první generace byla moderní interpretací Lotusu Elan z šedesátých let.

Stejně jako evropské provedení 20th Anniversary i ostrovní verze je založena na standardním modelu s plátěnou střechou a osmnáctistovkou o výkonu 126 koní (93 kW). Tuto kombinaci Mazda podle tiskových materiálů zvolila, protože nejlépe odpovídá filozofii první generace modelu MX-5.

20th Anniversary Limited Edition se může pochlubit specifickým designem 17palcových litých kol, chromovanými doplňky na karoserii v podobě orámování masky chladiče, hlavních světlometů a světel do mlhy. K dalším poznávacím znamením patří ochranné oblouky za sedadly v barvě karoserie.

V interiéru je plaketa se sériovým číslem, hliníkové pedály, koberce s logy 20th Anniversary a palubní deska v barvě karoserie. Standardem je kůží obšitý volant, řadicí páka i ruční brzda, manuální klimatizace a autorádio s CD i MP3 přehrávačem.

Britská verze bude stejně jako její evropská sestra nabízena v červeném, bílém a modrém laku karoserie. Prodej má být spuštěn 1. března a cena pro britské zákazníky začíná na 16.850 britských librách (zhruba 505.000,– Kč).

TIP: pokud vás zajímá něco z historie legendární Mazdy MX-5, máme pro vás připravené dva díly seriálu Pod lupou: Mazda MX-5 – Dvacet let s větrem ve vlasech (Díl první) a Mazda MX-5 – Dvacet let s větrem ve vlasech (Díl druhý).

Fotogalerie

  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 1
  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 2
  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 3
  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 4
  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 5
  • Mazda MX-5 20th Anniversary Limited Edition pro Velkou Británii: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Kecy TeeJay 15.02.2010  09:54
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket