Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka

Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka: titulní fotka Tuningová přehlídka v Essenu je za dveřmi a němečtí úpravci zbrojí. Nový Mini Clubman neušel pozornosti specialisty Maxi-Tuner.

Britsko-německý diblík v kombíku řádně narostl. Konečně má konvenční druhý pár dveří a měří 4,25 m, takže jde o regulérní malé auto. Kódové označení Clubmanu bylo nakonec oficiálně změněno z F58 na F54. Specialista na novodobé miníky z Gau-Algesheimu nedaleko Mohuče zatím neuvolnil příliš mnoho fotek upravených exemplářů, soustředil se hlavně na motorový prostor, protože o ten tu jde především…

Dvoulitrový čtyřválec s turbem dává v sériovém Cooperu S hezkých 141 kW, tedy 192 koní a dopředu se přenáší 280 N.m. Vlastní chytrá krabička, tedy elektronický modul MaxPower však z motoru dostane ještě půvabnějších 225 koní, pardon, 166 kW a 340 N.m. Miník v XXL velikosti díky němu vystřelí z klidu na stovku během 6,8 s.

Byla zachována kompletní tovární diagnostika a zájemci si nemusejí dělat hlavu ani s případnou nižší spolehlivostí a zvýšeným namáháním mechanických pohyblivých částí, nemělo by k nim dojít. Power box se dá navíc snadno deaktivovat a zase odmontovat. Schmidt Technik (Maxi-Tuner je obchodní značkou) poskytuje základní dvouletou záruku na kompletní pohonné ústrojí včetně převodovky a zapsání téhle modifikace do technického průkazu není u našich západních sousedů žádným problémem. Vše samozřejmě prošlo schválením krutopřísné TÜV, což ale českého úředníka nezajímá, takže bude prudit.

Kompaktní „estate“ (anglický název se přece hodí, ne?) má samozřejmě už v sérii poměrně slušný zavazadelník, který po sklopení zadních sedaček vzroste až na 1250 l. Jde tedy proměnit v pěkně rychlou dodávku, se kterou bude navíc zábava! Dvoukřídlé dveře vzadu zůstaly i u nové generace. Změny pro Cooper S nejsou ještě u konce, u Schmidtů dále pracují na sportovním výfuku s klapkami. Za MaxPower si v současnosti účtují jen 990 eur, tedy 26.800 korun. Vynaložené peníze za takovou posilu určitě stojí.

Fotogalerie

  • Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka: fotka 1
  • Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka: fotka 2
  • Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka: fotka 3
  • Maxi-Tuner Mini Cooper S Clubman: Maxirychlá dodávka: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.