Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente

Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: titulní fotka Německý úpravce Novitec Rosso se slabostí pro italské značky nedávno odhalil svůj vlastní model TuLesto a nyní přichází s relativně nenápadným tuningem Maserati GranTurismo S pod značkou Novitec Tridente.

Novitec Tridente se zabývá úpravami vozů značky Maserati od roku 2007, kdy představilo svou první kreaci na základě modelu Quattroporte. Novým objektem zájmu německého úpravce se tenkrát stalo kupé GranTurismo S.

Změny na vzhledu karoserie jsou poměrně decentní a zahrnují spoiler pod předním i zadním nárazníkem, nástavce prahů a malý spoiler na víku zavazadlového prostoru. Tyto karosářské díly mohou být z karbonu. Další viditelnou úpravou je použití nových litých kol, která jsou vpředu 20– a vzadu 21palcová. Méně viditelnou změnou je snížení světlé výšky díky použití nových tlumičů značky KW.

To hlavní se ovšem ukrývá pod kapotou, kde má své místo vidlicový osmiválec o objemu 4,7 litru. Ten v sériové podobě disponuje výkonem 440 koní (323 kW). Po zásahu německého úpravce se výkon italského kupé zvýší na téměř 600 koní (442 kW). Motor Maserati je totiž doplněn o kompresor, dostane nové výfukové potrubí a nově nastavenou řídící jednotku.

Fotogalerie

  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 1
  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 2
  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 3
  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 4
  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 5
  • Maserati GranTurismo S s kompresorem od Novitec Tridente: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: To je ale pěkná %Horways 09.05.2009  01:51
To je ale pěkná %yaroukh 08.05.2009  02:32
Vstoupit do diskuse ›