Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ

Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: titulní fotka Maserati přichystalo další limitovanou edici svého kupé GranTurismo.

MC Sport line, jak se nová limitka jmenuje, byla představena minulý týden na futuristickém okruhu Yas Marina v Abú Dhabí, kde se jela poslední letošní Velká cena F1. Proč právě tam? Odpověď je snadná – prvních dvanáct kousků je totiž určeno pro patřičně zazobané zákazníky na Středním Východě. Tyto trhy si žádný výrobce luxusních sporťáků nemůže nechat ujít.

Hlavní slovo má karbon. Je z něj zadní spoiler, kliky dveří, zpětná zrcátka, nechybí ani uvnitř na středové konzole. Exteriér je lakován matnou ledovou bílou, se kterou kontrastují další černé díly – boční nástavce prahů, koncovky výfuků nebo lesklá hliníková kola. Spoilery a nástavce nejsou samozřejmě na autě jen tak pro legraci a vizuální efekt – celý aerodynamický balíček přispívá ke zlepšení trakce a zatáčky lze projíždět rychleji. Aby ne, když za úpravami vozu stojí závodní oddělení Maserati Corse, což dokládá i zkratka MC v názvu auta. Ještě drobné info k interiéru – pedály jsou hliníkové závodní, posádku přivítá logo MC Sport Line na prazích, další je na středové konzole.

Na motoru se oproti verzi S nezměnilo nic, podvozek ale úprav doznal. Světlá výška se snížila o 10 mm, tlumiče přitvrdily a zvýšila se celková tuhost vozu. Posíleny byly také vrtané kotoučové brzdy, překalibrována byla i elektronická stabilizace MSP (Maserati Stability Program).

Italští fanoušci Neptunova trojzubce s patřičně vysokými bankovními konty ale nemusejí Arabům jejich limitovanou edici závidět. Právě pro ně bude postaveno dalších jedenáct aut.

Fotogalerie

  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 1
  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 2
  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 3
  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 4
  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 5
  • Maserati GranTurismo S MC Sport Line: Tucet kousků pro Střední Východ: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.