Maserati GranTurismo MC: Stradale dostalo klasický automat

Maserati GranTurismo MC: Stradale dostalo klasický automat: titulní fotka V Americe mají automobilky vždycky trošku jinou nabídku, výjimkou není ani Maserati.

Na Velikonoce však nebudeme muset západním přátelům z USA závidět (leda cenu…), Maserati pro ně totiž připravilo mírně „hamburgerovskou“ verzi ostrého Maserati GranTurismo MC Stradale.

Maserati GranTurismo MC má (stejně jako verze s přídomkem Stradale) sportovní podvozek, karbon-keramické brzdové kotouče Brembo či speciálně vyvinuté pneumatiky Pirelli. Převodovka MC Race je zde ale nahrazena klasickým automatem, který zhoršuje čas sprintu z 0 na 100 km/h z 4,6 na 4,9 sekundy.

Vůz také přišel o ochrannou klec, místo ní jsou namontována klasická zadní sedadla. Co to udělalo s rozložením hmotnosti (u MC Stradale 48:52) i s váhou samotnou nevíme, rozhodně však očekáváme nějaké odchylky. Jen pro připomenutí, MC Stradale bylo oproti standardnímu GranTurismu odlehčeno o 110 kg na 1770 kg.

K pohonu slouží i zde vidlicový osmiválec o objemu 4,7 litru z modelu GranTurismo S. Stejně jako v provedení MC Stradale je naladěn na výkon 330 kW (449 k) a točivý moment 510 Nm. Mimo ochranný rám, který zároveň přispívá k vyztužení karoserie, se v „měkčí“ verzi zřejmě neobjeví ani sportovní sedadla s karbonovou kostrou, která jsou ve verzi Stradale vybavena čtyřbodovými bezpečnostními pá­sy.

Jinak jsou oba modely identické, z venku je od sebe nerozeznáte. Cena i počet vyrobených kusů budou upřesněny později. Co říkáte, měla by tahle verze s automatem v Evropě smysl?

Fotogalerie

  • Maserati GranTurismo MC: Stradale dostalo klasický automat: fotka 1
  • Maserati GranTurismo MC: Stradale dostalo klasický automat: fotka 2
  • Maserati GranTurismo MC: Stradale dostalo klasický automat: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: ...si děláte (__,__), ne? :-D Amaranth 26.04.2011  22:24
Re: ...si děláte (__,__), ne? :-D Ease 24.04.2011  12:36
...si děláte (__,__), ne? :-D laufeček 24.04.2011  10:43
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket