Maserati – dobré i špatné zprávy

Maserati – dobré i špatné zprávy: titulní fotka Přece vám neprozradím všechno hned v úvodu, hezky si to rozklikněte. :-)

Tak kterou zprávu chcete slyšet jako první? No dobře, tak tu špatnou. S recally se nám v posledních dnech nějak roztrhl pytel. Po Mercedesu SLR McLaren se nám do servisu svolávají i nová kupátka Maserati GranTurismo modelového roku 2008. Problém se skrývá v tlakovém senzoru sedadla spolujezdce, jenž může způsobit poruchu systému SRS v řídicí jednotce, a to v případě, že není autobaterie zcela nabitá. Následkem toho nemusí dojít k aktivaci spolujezdcova bočního airbagu a předpínače bezpečnostního pásu. Uf… To tedy zní fakt komplikovaně, že? Problém se týká 56 aut a řešit se začal již tento měsíc.

A teď ta dobrá zpráva. V březnu příštího roku by se měla začít prodávat otevřená verze výše zmíněného kupé GranTurismo, vybavená sklápěcí plátěnou střechou a shodnou pohonnou jednotkou (V8 4,2 l/405 koní). Zatím ale není zcela jasné, na kterém z významných světových autosalonu se kabriolet představí poprvé.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.