Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin

Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: titulní fotka Studie Manta představuje další z řady projektů příležitostně populárních obojživelných aut.

Je poměrně zvláštní, že ačkoli se proháníme v autech už dost přes sto let, stále ještě nemáme k dispozici plnohodnotná obojživelná auta, která by nás dokázala krom silnice dokázala přepravit i po vodní hladině. Nepočítám tedy vojenská vozidla a příležitostné projekty různých nadšenců.

Je pochopitelné, že by asi poptávka nebyla kdovíjak velká, ale i tak by člověk očekával, že alespoň nějaká velká automobilová značka bude mít v 21. století v porfoliu obojživelné osobní auto.

Ani Manta Concept nepředstavuje v tomto ohledu žádný posun vpřed, jedná se opět o projekt několika nadšenců, potěší ale jeho propracovanost. Tříkolky se nám dneska zase vrací do módy, takže nijak zvlášť nepřekvapí jeho tvar, připomínající ne náhodou spíš člun, než auto a důmyslně vyřešený by měl být též způsob pohonu – ve vodě se zadní kola otočí o 90 stupňů a jejich ráfky s turbínovým designem se postarají o pohyb vpřed, popřípadě vzad.

Energii si manta bere ze dvou elektromotorů a podle tvůrců konceptu by měl mít nejen nízké výrobní náklady, ale i spotřebu, což by mohlo být v budoucnu klíčem k jeho případné výrobě.

Fotogalerie

  • Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: fotka 1
  • Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: fotka 2
  • Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: fotka 3
  • Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: fotka 4
  • Manta Concept: rejnok nejen do mořských hlubin: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Re: :-) "neregistrovaný" 27.03.2011  21:55
Re: :-) Zdeno5 27.03.2011  13:10
:-) Durchy 27.03.2011  10:29
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket