Mansory S 63 AMG Bumblebee: Pekelně rychlý čmelák. Nebo taxík?

Mansory S 63 AMG Bumblebee: Pekelně rychlý čmelák. Nebo taxík?: titulní fotka Německá firma Mansory je známá poněkud šílenými kreacemi. V poslední době se umravnila, ale pořád dokazuje, že si umí vyhrát. Tentokrát s Mercedesem třídy S.

Sedan S 63 AMG upoutá na první pohled, vytuněné esko dostalo šílenou barevnou kombinaci černé (nebo chcete-li tmavě šedé) s výraznou žlutou. Je nepřehlédnutelné. Tmavým odstínům se nemůžeme divit, jde totiž o uhlíkové kompozity. Karbonové jsou tedy výrazné nástavce prahů a nárazníků, ten zadní i s difuzorem, kryty zrcátek, kapota i s agresivní mřížkou chladiče a dvě křidélka, jedno na střeše a druhé na víku zavazadelníku. S nimi ladí střecha samotná a střední sloupky.

Decentní limuzínu se podařilo přetvořit v bodavý hmyz, také dostala název Bumblebee (čmelák), inspirace filmovou ságou o autobotech je jasná. Fotky interiéru sice nemáme, ale na jednom snímku je patrné, že stejná kombinace našla svoje místo také uvnitř. Jak by ne, celek musí ladit. Někomu třeba může připomínat taxík…

Zatraceně rychlý taxík, ovšem! Powerkit M800 vyžene výkon motoru do nebeských výšek. Celohliníkový vidlicový osmiválec s rozvodem DOHC a dvěma turby objemu 5,46 litru má v továrním základu jen 430 kW, tedy 585 koní a k nim ještě 900 N.m. Někomu by to mohlo stačit, jenže čísílko v názvu napovídá, kolik že hřebců cválá v motoru po jeho aplikaci. Jistě, celých osm stovek, tedy 589 kW. Mamutích 1200 newtonmetrů katapultuje sedan z klidu na stovku za 3,6 s. Je to snad někomu málo?

OK, v záloze je ještě M1000. Zadržte dech, pak dává esko skoro tisíc koní, konkrétně 985 (725 kW), 1400 N.m už krotí elektronika, jinak by gumy na dvaadvacetipal­cových kolech dlouho nevydržely. Kromě přečipování řídicí jednotky nezůstal na V8 kámen na kameni, nové jsou ojnice i s ložisky a pouzdry, klikový hřídel, sání, turbodmychadla… Svého slabšího sourozence ve sprintu porazí o čtyři desetinky. To už se pohybujeme někde v oblasti supersportů, na ty ale nestačí maximálka. V magické třístovce totiž snahám o ještě rychlejší jízdu zatne tipec omezovač. Tuto maximální úpravu motoru jsme představili už začátkem března na efektně rozšířeném matně modrém kupé.

Boháči, kteří chtějí být vidět a vyniknout, asi nezaváhají. Tohle auto prostě není pro introverty, ba právě naopak. V německém Brandu, kde Mansory sídlí, tak určitě nechají pěkný balík eur, aby mohli být středem pozornosti. Pro někoho prostě nejsou peníze problémem. Kontrastní zbarvení je ale na stuttgartský skvost dost divoké. Nebo ne?

Fotogalerie

  • Mansory S 63 AMG Bumblebee: Pekelně rychlý čmelák. Nebo taxík?: fotka 1
  • Mansory S 63 AMG Bumblebee: Pekelně rychlý čmelák. Nebo taxík?: fotka 2
  • Mansory S 63 AMG Bumblebee: Pekelně rychlý čmelák. Nebo taxík?: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.