Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne

Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: titulní fotka Společnost Mansory po zakoupení tuningové divize společnosti Rinspeed věnuje svou pozornost i vozům značky Porsche. Nejdramatičtěji působící úpravou je stále Chopster, jehož karoserie je nyní z velké části tvořena karbonem.

Chopster se ve své původní podobě poprvé představil již v roce 2005 na autosalonu v Ženevě. Tehdy se jednalo o originální nápad a dílo společnosti Rinspeed. Nyní je zde další evoluce této úpravy Porsche Cayenne, která je již zcela v režii firmy Mansory.

Hlavní novinkou je skutečnost, že většina povrchových panelů karoserie je vyrobena z karbonu. SUV, jehož střecha je snížena o 60 mm dostalo výrazný bodykit, který obsahuje zcela nové agresivní nárazníky, kapotu motoru, dveře a přední i zadní blatníky, jejichž zásluhou je přestavěný Cayenne o 80 mm širší.

Stejně jako karoserie i interiér se dočkal kompletního přepracování. Nová je palubní deska, na níž navazuje zvýšený a rozšířený středový tunel, který se táhne po celé délce vnitřního prostoru. Díky tomu jsou použita čtyři samostatná anatomická sedadla.

Přeplňovaný osmiválec v sériovém Porsche Cayenne Turbo S disponuje výkonem 550 koní (405 kW) a točivým momentem 750 Nm. V úpravě Mansory Chopster tato pohonná jednotka poskytuje 710 koní (522 kW) a točivý moment 900 Nm. S takto silnou pohonnou jednotkou je SUV schopné dosáhnout maximální rychlosti 302 km/h.

Extrémně upravený Cayenne má novou řídící jednotku vzduchového odpružení, která se postará o snížení světlé výšky až o 45 mm oproti sériovému nastavení. Kompletně přepracované SUV stojí na 23palcových litých kolech obutých do pneumatik Dunlop Sport Maxx GT o rozměrech 315/25 R23. Zpomalování a zastavovaní mají na starosti brzdové kotouče o průměru 420 mm vpředu a 375 mm vzadu, do nichž se zakusují 8pístkové třmeny vpředu a 4pístkové třmeny vzadu, což vzhledem k výkonu motoru určitě není od věci.

Fotogalerie

  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 1
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 2
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 3
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 4
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 5
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 6
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 7
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 8
  • Mansory Chopster: karbonové hrátky s Porsche Cayenne: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
takže takto %DOUBLE M 08.09.2009  15:09
dwdw wdwdwd 08.09.2009  08:36
Vstoupit do diskuse ›