Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“

Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“: titulní fotka Prius není jen auto, je to životní styl. A když propadnete touze ušetřit co nejvíc paliva, nic vás už nezastaví.

Možná si myslíte, že Prius není a nikdy nebude autem pro nadšence. Svým způsobem máte pravdu, má prapodivný tvar, není rychlý, je dost nudný a milovníkům vůně benzínu to auto asi opravdu nic neřekne. Ale existuje i jiná skupina řidičů, a to nadšenci jsou – jsou nadšení do spotřeby a ekologičnosti.

Nebo snad máte jiné vysvětlení pro tento mohutně upravený Prius druhé generace, který se prohání hlavně v americkém státě Massachusetts? Moc se toho o něm neví, ale díky fotkám Scottyho McKinneyho se můžeme pokochat úpravami, které možná přispěly ke snížení spotřeby.

Tohle auto už jste viděli? V Bratislavě ožívá Tatra 603 X Coupé. Po více než 50 letech

Majitel se hlavně zaměřil na aerodynamiku a odlehčení. Například přes kola jsou kryty z něčeho, co připomíná tácky pod pizzu. Také zadní okna už nejsou na svém místě, místo nich majitel použil hladký plast, aby ušetřil pár kilo za těžká skla. Místo původních zrcátek jsou tu minimalistická, která jistě nekladou odpor. Spodek auta zase kryjí zástěrky z nějaké pružné gumy, stejný materiál najdete i na doma dělané zadní části.

Ta je vůbec zvláštní a celé auto prodlužuje a pokračuje v aerodynamickém tvaru. Prý je udělána pomocí kovového rámu, který nese plastové překrytí. To je shora průhledné a pod ním se nachází solární panel. Na nové zadní části jsou také nová světla a trčí z ní kus roury pravděpodobně prodlouženého výfuku. Postrádáme také originální spojler a anténu, asi kladly moc velký odpor vzduchu.

Tak vidíte, Prius opravdu je pro nadšence, ale zkrátka pro jinou sortu, než jsme my. Jen opravdový fanoušek bude investovat čas a peníze a hnát se za každou uspořenou desetinou litru ve spotřebě, jako se jiní honí za každou setinou sekundy na okruhu.

Fotogalerie

  • Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“: fotka 1
  • Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“: fotka 2
  • Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“: fotka 3
  • Majiteli připadal jeho Prius málo úsporný. Tak si ho sám „vylepšil“: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.