Majitel dal svou Corvettu kvůli banalitě do servisu. Pak zjistil, že s ní mechanik řádil

Hodnocení
(počet hlasů: 20, průměr: 2.60; procenta:40%, součet:52)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Nová Corvette má zajímavý systém s názvem Performance Data Recorder, který vám občas sdělí o autě informace, které by vás mohli překvapit. Například že s ním riskantně jezdí mechanik ze servisu, kam jste jeli kvůli banalitě.

Jon Martin je šťastným majitelem Corvetty Z06, která jezdí opravdu rychle. Ostatně to vyplývá z posledního videa, které nahrál na YouTube. Pozoruhodné je, že záběry nahrálo samo auto přes Performance Data Recorder – ale nejzajímavější je až tak od šesté minuty. Tehdy řidič šlápne na plyn a rychle přidá ze 70 na 138 km/h. Poté zpomalí ale následně se prodriftuje do odbočky, kde opět přidá na 93 km/h, ačkoliv je tam povoleno jen 72 km/h. Po pár minutách najede na hlavní silnici a akceleruje až na 144 km/h, následně konečně zpomalí a dojede zpět do servisu.

Člověk by si řekl, že je to zase jeden z těch frajírků v americkém muscle caru. Jenže věc má háček, po dobu jízdy Jon v autě neseděl. S „Vette“ totiž jel jeden ze zaměstnanců dealerství Tyler Chevrolet, kde bylo auto kvůli servisu. Jistě, po některých zásazích je nutné udělat zkušební jízdu, ale to nebyl tento případ. Šlo o běžnou svolávací akci kvůli airbagům, kdy se pouze přehrával software. Po takové akci asi není třeba pálit gumy a porušovat dopravní předpisy.

Dealer se k tomu postavil rezervovaně a řekl, že nejde o nic mimořádného, ale že zaměstnanec byl potrestán. Jistě, servis má pravdu v tom, že se nic nestalo, ale laxní přístup majitele vozu moc nepotěšil. Ten možná předá celou věc k policii, čímž by se mechanik dostal do potíží. Prokázané překročení rychlosti, nebezpečná jízda a také nedovolené užití cizího auta nejsou zrovna příjemná obvinění.

Související videa | Všechna videa »
 • Jak vypadá Chevrolet Corvette C5 po 480 tisících kilometrech?
  1733×
 • Podívejte se, jak Corvette z 60. let drtí moderní supersporty. Jak je to možné?
  3824×
 • Volume doprava. Poslechněte si nový Aston Martin Valkyrie, je to pecka
  3669×
 • Dnes neumírej: Jaguar nebo Aston Martin?
  2367×

Související články