Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru

Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: titulní fotka Za jménem Lumma Design si v současnosti asi každý fanoušek tuningu představí upravené BMW, Mercedes nebo Porsche. Tato firma se ale pustila i do výroby horských kol.

Lumma Design se vedle nepřehlédnutelných úprav výkonných vozů, pustila i do výroby horských kol. Na vývoji prvotiny nazvané Exclusive Edition se podílel světový šampión BMX Jordi Miranda.

Společnost Lumma Design se rozhodla pro kolo s odpružením předního i zadního a hliníkovým rámem. Odpružení kol má zajistit dobrou ovladatelnost i komfort v náročném terénu, zatímco hliník se postará o dosažení nízké hmotnosti. Komponenty jako jsou hydraulické kotoučové brzdy, přesmykač a přehazovačka pocházejí od společnosti Shimano.

Na geometrii rámu je jasně vidět, že se na vývoji podílel jezdec BMX. Horní rámová trubka celkem strmě klesá k zadnímu kolu, což přispívá k tuhosti rámu a zároveň se podílí na lepší ovladatelnosti při překonávání překážek, když je potřeba přenést váhu na zadní kolo a odlehčit kolo přední.

Vzniknout má jen padesáti kusová série a každé kolo bude vyrobeno na míru svému majiteli. To znamená, že velikost rámu bude při výrobě přizpůsobena výšce cyklisty. Za jedno kolo s certifikátem původu si Lumma Design nechá zaplatit 3.332 euro (zhruba 88.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 1
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 2
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 3
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 4
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 5
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 6
  • Lumma Design MTB Exclusive Edition: specialitka bez motoru: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Shittek Libec blbec 11.09.2009  13:03
hhh.... yxo 03.09.2009  01:00
80 000 ??? Jan Matějíček 04.07.2009  22:26
Ta cena.... %Kajfik 04.07.2009  15:58
Vstoupit do diskuse ›