LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země

LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země: titulní fotka Německá společnost LUMMA Design se specializuje na úpravy domácích značek Porsche, Mercedes-Benz a BMW a mezi její nejnovější výtvory patří přepracované BMW X6.

LUMMA Design CLR X 650 se veřejnosti představí na letošní Essen Motor Show začínající koncem listopadu. Základem pro svalnatě působící stroj se stalo BMW X6 s přeplňovaným zážehovým vidlicovým osmiválcem o objemu 4,4 litru pod kapotou.

Bílé monstrum se pohybuje na monstrózních třiadvacetipal­cových litých kolech, jimž jsou přizpůsobeny blatníky vytažené o 50 mm, na které navazují agresivně tvarované nárazníky a nástavce prahů. Nová je i kapota motoru.

LUMMA Design se nespokojí pouze s optickými úpravami karoserie a podívala se na zoubek i podvozku, který po snížení o 35 mm pozbyl jakéhokoliv náznaku sebemenších schopností projetí i té nejméně záludné polní cesty.

Pohonná jednotka o objemu 4,4 litru disponuje sériovým výkonem 407 koní (299 kW) a točivým momentem 600 Nm, což jsou více dostačující hodnoty, ale u LUMMA Design se rozhodli pro zvýšení výkonu přeprogramováním řídící jednotky motoru a použitím nového výfukového potrubí. Bohužel výsledné hodnoty upraveného motoru ladiči nezveřejnili.

Za upraveným exteriérem, pohonnou jednotkou a podvozkem samozřejmě nezaostává ani interiér, který se může pochlubit čalouněním kombinující pravou kůži s alcantarou. Posádka si navíc může užívat výkonný multimediální systém.

Fotogalerie

  • LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země: fotka 1
  • LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země: fotka 2
  • LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země: fotka 3
  • LUMMA Design CLR X 650 aneb BMW X6 u země: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Lumma sMoulinek 26.11.2008  23:41
Lumma %Transporter 26.11.2008  17:52
Vstoupit do diskuse ›