Lumma CLR 600: bestiální M6

Lumma CLR 600: bestiální M6: titulní fotka Ladičská firma Lumma se pustila do tuningu nejrychlejšího sériového BMW, kupé M6. Motor je silnější o 50 koní a karosérie dostala optický paket.

Ladit BMW M6 je výzvou pro každého úpravce vozů BMW a tak v této společnosti nemohla chybět ani firma Lumma Design. Tuner se pustil do úpravy pohonné jednotky a kit pro vidlicový desetiválec o objemu 5,0 l zvedl výkon na 412 kW (560 k) a nejvyšší rychlost po odpojení elektronického omezovače vzrostla až na 327 km/h.

V nabídce optického paketu nechybí modifikovaná maska vozu se spoilerem, nadstavce bočních prahů a oplechování zádě. Zadní část také doplnilo přítlačné křídlo, difuzor a čtveřice chromovaných koncovek výfukového systému o průměru 90 mm. Všechny karosářské díly je možné získat v laminátovém provedení, ale i z uhlíkových kompozitů. Stejný odlehčený materiál je použit také na dlouhou kapotu motoru a víko zavazadlového prostoru. Karbonová sada 11ti dílů je připravena také pro interiér vozu.

Ve vytažených blatnících jsou 20palcová kola z lehkých slitin Lumma ML s pneumatikami o rozměrech 255/30 ZR20 vpředu a 295/25 ZR20. Za tenkými paprsky ráfků jsou na přední nápravě ukryty sportovní brzdy s kotouči 380×34 mm a jednodílnými třmeny s šesti pístky. Tlumiče dostaly kratší sportovní pružiny snižující vůz o 30 mm. Sportovní tlumič výfuku má elektronicky ovládanou klapku umožňující klidnou jízdu v nízkých otáčkách a vysoký výkon v horním pásmu.

Fotogalerie

  • Lumma CLR 600: bestiální M6: fotka 1
  • Lumma CLR 600: bestiální M6: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.