LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí

LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: titulní fotka První generace Range Roveru se představila v červnu roku 1970 a musela si vystačit s jedním párem dveří. Tehdy se několik firem zabývalo přestavbou na pětidveřové provedení, dnes je to naopak a LSE Design produkuje dvoudveřové Range Rovery.

V automobilce sice myšlenku na jeden pár dveří neopustili, což dokázali v roce 2004 na autosalonu v Detroitu, kde představili koncept Stormer, jenže při úpravách pro sériovou výrobu se jim na karoserii dostal ještě jeden pár dveří a vznikl Range Rover Sport.

Automobilka sice ve Frankfurtu oznámila, že se chystá vyrábět něco jen s jedním párem dveří, ale to něco má být crossover a na trh to má dorazit až v roce 2009. A kdo má tak dlouho čekat? Asi všichni ti, kteří po něčem takovém touží. I když, stovka jedinců z této skupiny se může vydat do společnosti LSE Design, kde jim na míru postaví dvoudveřový stroj odvozený od modelu Range Rover Sport.

Tuneři si na svém dílku nechávají záležet a nejedná se o fušeřinu s flexou, ale kvalitní práci, na jejímž konci vyjede z dílny automobil, který má všechny povrchové panely karoserie z uhlíkových vláken. Pro více světla v interiéru bude použita panoramatická střecha a veškeré svícení mají zajistit světelné diody. Pokud si zákazník libuje v drahém kamení, bude mu vyhověno a jeho zrak se může kochat diamanty osázeným rychloměrem. Již jen jako třešnička na dortu exkluzivní přestavby je usazeno zvýšení výkonu motoru na 368 kW (500 k).

První majitelé si svůj přestavěný Range Rover Sport odvezou ze společnosti LSE Design koncem jara příštího roku a na účet tunerů předtím přesunou rozkošnou částku 200 000 amerických dolarů (zhruba 3,64 mil. Kč). Těm, kteří se nedostanou mezi stovku vyvolených nebo nemají drobné na likvidaci jednoho páru dveří, se dá poradit jedině, aby se poohlédli po nějakém zachovalém Range Roveru první generace, to bude stejně už navždy ta nejlepší stylovka, která se navíc nebojí ani terénu.

Fotogalerie

  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 1
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 2
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 3
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 4
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 5
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 6
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 7
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 8
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 9
  • LSE Design Range Rover Sport Coupe: Jeden pár dveří stačí: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
tohle neni Range Rover ale Range rover Sport spacewerk 05.12.2007  22:31
hmm estiaj 05.12.2007  12:35
Re: Super roverer 05.12.2007  11:36
Super JSL 05.12.2007  11:12
paštika roverer 05.12.2007  09:52
neni to špatný spacewerk 05.12.2007  09:50
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket