Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx

Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: titulní fotka Lotus Exige je základem pro italskou přestavbu Extrema s motorem z Corvetty. Právě tento stroj slouží k prezentaci novinky od Composite Worx.

Stroj, který opouští dílny italské společnosti UK Garage, jsme si poprvé představili již před třemi roky, kdy byly zveřejněny první informace a fotografie Lotusu Extrema. Tento ostrý sportovec spojuje skelet a podvozek britského Lotusu Exige s výkonnými šestiválci a osmiválci, na jejichž vrcholu je motor z Corvette ZR1.

Nyní tento extrémní Lotus s přeplňovaným osmiválcem LS9 v současnosti naladěným na 658 koní (484 kW) využila k představení svých nových karbonových sedadel SP-1 italská společnost Composite Worx. Ta chce dát tímto krokem jasně najevo, že její celokarbonová sedadla jsou ideální pro okruhové speciály a supersporty.

V případě Lotusu Extrema s pohotovostní hmotností 970 kg je určitě možnost uspořit každý gram velmi vítaná a přispěje k dalšímu vylepšení jeho dynamických vlastností.

Dvoumístné kupé s osmiválcem LS9 z Corvette ZR1 využívá hliníkové šasi sériového vozu a zákazník se může rozhodovat mezi karoserií z plastů nebo karbonu. Celková délka vozu se zvětšila o 20 cm vzhledem k použití větších motorů a s tím souvisí i úpravy na podvozku a brzdovém systému.

Lotus Extrema s motorem LS9 akceleruje z 0 na 100 km/h za 2,9 s a dosahuje maximální rychlosti okolo 322 km/h, což jsou hodnoty velmi blízké severoamerickému Hennessey Venom GT, za jehož volantem si mimo jiné užívá i Steven Tyler z Aerosmith.

Fotogalerie

 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 1
 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 2
 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 3
 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 4
 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 5
 • Lotus Extrema s novinkou od Composite Worx: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
cpqomdlwukp@gmail.com fake rolex 09.12.2012  09:19
Vstoupit do diskuse ›