Lotus Exige Sprint: lehká raketa pro znalce

Lotus Exige Sprint: lehká raketa pro znalce: titulní fotka Inspirace ze 70. let vnukla Lotusu myšlenku vrátit se k barvám legendárního vozu Elan Sprint.

Britská automobilka tak přichází s limitovanou 40kusovou sérií vozu, určenou výhradně pro britský a irský trh. Všechna auta budou mít dvoubarevnou karoserii. Spodní část lakovanou bíle a vrchní v odstínu sluneční žluté, nebo perské modré.

Limitovaná edice – vábnička na zákazníky, nebo skutečný přínos?

Aby byl marketingový lep pro fanoušky značky ještě lákavější, všechny limitované Exige Sprint ponesou unikátní číslo karoserie. To bude symbolizovat u každého vozu jeden z roků, kdy Lotus v továrně v Hethelu vyráběl svá nabroušená auta. Tedy od čísla (roku) 1967 až po 2007. Vynechán bude jen rok 1982, ve kterém zemřel Colin Chapman, zakladatel společnosti Lotus.

K vozu dostanou jeho budoucí majitelé jako dárek upomínkový certifikát, podepsaný vlastnoručně šéfem Lotusu Mikem Kimberleym, a knihu „The Lotus Book“. V té si budoucí řidiči 40kusové série Exige Sprint přečtou podrobné recenze vozů Lotus produkovaných v továrně v Hethel.

Lotus Exige Sprint zvládne zrychlení z 0 na 96 km/h za 4 s a jeho maximální rychlost je 233 km/h. Mezi jeho výbavu patří například klimatizace, sport pack a performance pack, jež dodávají vozu více výkonu.

Výhodou koupě Exige Sprint je, že pokud by zákazník chtěl „obyčejný“ Lotus Exige dostat na stejnou úroveň výbavy, vyšlo by jej to o něco dráž. Ušetří necelé 2 tisíce liber a za vůz tak tak dá 42.450 liber (cca 1,47 milionu Kč).

Fotogalerie

  • Lotus Exige Sprint: lehká raketa pro znalce: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
kkt vtak 28.01.2008  16:08
hm fuzzy 28.01.2008  08:02
Vstoupit do diskuse ›