Lotus Exige S Club Racer: 15 kg dolů a lepší aerodynamika

Lotus Exige S Club Racer: 15 kg dolů a lepší aerodynamika: titulní fotka Zakladatel značky Lotus Chapman by měl z nové verze modelu Exige radost. Je totiž lehčí než výchozí model.

V poslední době se s novinkami u Lotusu doslova roztrhl pytel. Po Exige S s automatem, vylepšené Evoře (Evora 400) a Elise v oslavné edici 20th Anniversary přichází odlehčený model Exige S Club Racer. Nabídnout chce perfektní ovladatelnost a jízdní zážitky za volantem.

Verze Club Racer je určena především pro jízdu na okruhu. Ve srovnání s výchozím modelem Exige S se nové provedení liší odlehčenou karoserií. Lotus dokázal uspořit váhu pomocí lehčí baterie, odlehčené středové konzole, novými dveřmi nebo sportovními sedadly čalouněnými alcantarou. Výsledkem těchto změn je hmotnost 1.161 kilogramů, o 15 kg méně než u výchozího auta.

Exige S Club Racer se liší také efektivnější aerodynamikou. Vůz do vínku dostal nové přední „lízátko,“ spoiler na zádi a zakrytý podvozek. Díky těmto prvkům je přítlak při rychlosti 160 km/h o 42 kilogramů silnější.

Automobil si stejně jako výchozí model nechal kompresorem přeplňovaný 3,5litrový šestiválec o výkonu 258 kW a točivém momentu 400 N.m. Hodnoty zrychlení a maximální rychlosti se proti Exige S nezměnily – Club Racer zrychlí z 0–100 km/h za rovné čtyři sekundy a uhání až rychlostí 274 km/h.

Jezdec může krotit vůz pomocí tří nastavení kontroly trakce (Drive, Sport a Race). Poslední dva režimy též upravují reakce motoru na sešlápnutí plynového pedálu.

Nabídka laků pro Exige S Club Racer čítá tři metalické laky (bílý, oranžový a žlutý) a za příplatek 2.000 liber (asi 76.000 Kč) také matný černý. Vybrané detaily karoserie, jako přední „lízátko,“ střešní panel a zadní spoiler – jsou lakovány matnou černou. Příplatková výbava zahrnuje klimatizaci, rádio s CD a MP3 přehrávačem nebo odlehčený brzdový systém.

Zatímco Exige S je dostupné jako kupé a roadster, Club Racer bude prodáván pouze v uzavřené verzi. Automobil stojí 56.900 liber (cca 2,16 milionu korun), což je ve srovnání s Exige o 2.400 liber (91.000 korun) ví­ce.

Fotogalerie

  • Lotus Exige S Club Racer: 15 kg dolů a lepší aerodynamika: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.