Britská policie testuje Lotus Evora

Britská policie testuje Lotus Evora: titulní fotka Pokud všechno dobře dopadne, mohla by se co nevidět britská dálniční policie o svém revíru prohánět v novém Lotusu Evora.

Lotus minulý týden na autosalonu Autosport International Show v Birminghamu představil Lotus Evora v policejních barvách a místo zpátky do fabriky zamířil rovnou na silnice.

Lotus svou novinku ve skutečně nepřehlédnutelném policejním zbarvení zapůjčil policejním složkám Central Motorway Police Group (CPMG), které dostanou příležitost jeho dvoutýdenního testování, které by mohlo časem vykrystalizovat i v nějaký ten kontrakt, které Lotus potřebuje jako sůl. Takže jestli máte náhodou zamířeno do West Midland, tak bacha na rychloměr. $5$

Lotus sice neuvádí, jestli dostalo policejní auto nějaký doping vidlicového šestiválce 3,5 litru, ovšem i 280 koní (206 kW) při 6400 otáčkách a 342 Nm při 4700 otáčkách bude určitě až dost, protože sériové auto zvládne maximální rychlost nad 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 5 sekund. Co asi strážce pořádku moc nepotěší, je pouze pětapadesátilitrová palivová nádrž.

Fotogalerie

  • Britská policie testuje Lotus Evora: fotka 1
  • Britská policie testuje Lotus Evora: fotka 2
  • Britská policie testuje Lotus Evora: fotka 3
  • Britská policie testuje Lotus Evora: fotka 4
  • Britská policie testuje Lotus Evora: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.