Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár

Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár: titulní fotka Lotus Motorsport právě dnes na Autosport International racing car show v Birminghamu představuje Lotus Evora Cup. Nový závodní vůz je určen pro značkový pohár a pro účast v sérii GT4.

Lotus Evora Cup se představuje v klasických barvách závodních Lotusů šedesátých let. V jeho hliníkovém šasi je před zadní nápravou uložen nový vidlicový šestiválec o objemu 4,0 litru se suchou klikovou skříní, který je naladěn na výkon přes 400 koní (294 kW).

S novým šestiválcem spolupracuje šestistupňová sekvenční převodovka Cima s řazení pádly pod volantem. Podvozek Evory Cup je vybaven stavitelnými tlumiči a na přední nápravě má 6pístkové brzdové třmeny. Při srovnání s produkční Evorou je nová Evora Cup o 200 kg lehčí a její hmotnost se pohybuje pod 1200 kg.

Pro vylepšení aerodynamických vlastností karoserie byl ve spolupráci se společností Dallara vyvinut aero paket, který má řadu dílu z karbonu. Tento paket zlepšuje obtékání vzduchu kolem vozu, přispívá k lepšímu chlazení motoru i brzd a zvyšuje aerodynamický přítlak.

V Birminghamu se dnes odehrává předpremiéra, protože finální provedení Evory Cup má být představeno na březnovém autosalonu v Ženevě. Nicméně již nyní je stanovena cena, která je 120.000 britských liber bez daně (zhruba 3.540.000,– Kč). Lotus Motorsport má pro rok 2010 v plánu spuštění evropského seriálu Evora Cup, který má zahrnovat šest závodů.

Fotogalerie

  • Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár: fotka 1
  • Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár: fotka 2
  • Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár: fotka 3
  • Lotus Evora Cup: speciál pro nový značkový pohár: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: ouuu %Transporter 14.01.2010  15:24
Re: ouuu TeeJay 14.01.2010  13:30
ouuu %Petr B. 14.01.2010  12:28
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket