Lotus Evora Cup/GT4: První ostré nasazení na Nürburgringu

Lotus Evora Cup/GT4: První ostré nasazení na Nürburgringu: titulní fotka Lotus o víkendu 28. a 29. srpna poprvé nasadil model Evora Cup/GT4 do ostrého závodu seriálu GT4 European Cup, který se jel na Nürburgringu.

Lotus Evora Cup/GT4 se představil již v lednu na Autosport International Racing Car Show v Birminghamu. Koncem února divize Lotus Motorsport zveřejnila, že na testování tohoto závodního modelu se podílí i italský pilot Formule 1 Jarno Trulli, který letos startuje za Lotus Racing.

Nový závodní model značky Lotus nese interní typové označení 124 a představuje jednu z hlavních částí nové závodní strategie britské značky. Kupé s výkonem 360 koní (265 kW) a hmotností 1190 kg je téměř o 200 kg lehčí než sériová Evora pro běžný provoz.

Na Nürburgringu startoval Lotus Evora Cup/GT4 v tradičních barvách své značky, které představuje zelený lak karoserie doplněný o žluté pruhy. Za volant při závodním debutu usedl testovací jezdec Ollie Hancock.

V prvním závodě víkendu, který byl premiérovým startem skončil Lotus na 4. místě. První místo obsadilo BMW M3 GT4 a na druhé a třetí pozici dojela Porsche 911. V druhém závodě dojela Evora Cup/GT4 na 8. místě a vítězem byla Ginetta G50.

Lotus kromě ostrého nasazení Evory Cup/GT4 na Nürburgringu představil ve stejném termínu druhý vůz ve Snettertonu, kde s ním v rámci seriálu British GT4 Championship projel několik demonstračních kol Gavan Kershaw, manažer výroby Lotus Motorsport.