Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition

Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition: titulní fotka Lotus připomíná limitovanou edicí slavného automobilového závodníka Jima Clarka, jenž svou kariéru spojil právě s britskou značkou. DOPLNĚNO: nové fotografie a informace!

Britská automobilka představuje první speciální edici kompresorem přeplňovaného roadsteru Elise, pojmenovanou Clark Type-25 Elise SC, která vzdává hold skotskému pilotovi Jimu Clarkovi, jenž zahynul před 40 lety na hockenheimském okruhu. Dotyčný elise je vyveden v barevné kombinaci zelené British Racing Green a žluté, což byly válečné barvy Clarkovy formule Type 25 F1, v níž v roce 1963 vyhrál světový šampionát. Původně mělo být vyrobeno pouze 25 kusů pro britský a irský trh, to se ale nelíbilo fandům značky v kontinentální části Evropy a tak se Lotus rozhodl pro zbytek světadílu připravit dalších 25 kousků. Asi nejblíž to pro něj budete mít do Německa, kde bude stát 53 375 euro, přičemž je v ceně i první servisní prohlídka.

Standardní výbavou tohoto Elisu je hardtop, závodní kola Lotus v černostříbrné kombinaci, černá kožená sedadla, červené čalounění a dřevěná hlavice řadicí páky. Jinak je vůz zcela standardní, což znamená, že je vybaven přeplňovanou osmnáctistovkou o výkonu 218 koní, které jsou k dispozici od 4000 do 6000 otáček. Elise se dostane z 0 na 100 km/h za 4,6 s a jeho maximální rychlost činí 238 km/h. Poháněná zadní kovaná kola mají rozměr 17", vpředu jsou šestnáctipalcové disky. Za příplatek je k mání samosvor a klimatizace.

Fotogalerie

  • Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition: fotka 1
  • Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition: fotka 2
  • Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition: fotka 3
  • Lotus Clark Type-25 Elise SC Special Edition: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Cestin OkoloHradce 04.09.2008  00:52
Vstoupit do diskuse ›