Lotus 3-Eleven se ukáže ve Frankfurtu, bude mít přes 300 kW

Lotus 3-Eleven se ukáže ve Frankfurtu, bude mít přes 300 kW: titulní fotka Podzimní autosalon ve Frankfurt bude hostit premiéru nového Lotusu 3-Eleven. Vůz má přes 300 kW a může na silnici!

Model 3-Eleven je nástupcem Lotusu 2-Eleven z roku 2007, a přestože o něm zatím máme pouze kusé informace, bude to zkrátka hukot. Podle vyjádření šéfa Lotusu Jean-Marca Galese totiž využije základu modelu Exige, dostane tužší podvozek a celková hmotnost nepřekročí 890 kilogramů. Dá se očekávat, že v rámci odlehčení nedostane klasickou střechu, ale pouze viditelný ochranný rám.

Lotus 3-Eleven každopádně nebude žádné ořezávátko, ale mistrovský kousek pro tolik oblíbené britské „track days“. Uprostřed najdeme vidlicový šestiválec s výkonem přes 300 kW a jako demonstrace síly poslouží testování na Nürburgringu. Výsledný čas na kolo by se měl pohybovat okolo sedmi minut.

Podle současných informací se nový Lotus 3-Eleven ukáže na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Výroba bude omezena na pouhých 311 kusů, přičemž všechny z nich budou moci legálně vyrazit na běžné silnice. Ráno si tedy jednoduše zajedete na závodní okruh, spálíte hektolitry benzinu, a večer vyrazíte zpátky domů.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.