Lorinser SL 65 AMG pokořil na Nardu rychlost 325 km/h

Lorinser SL 65 AMG pokořil na Nardu rychlost 325 km/h: titulní fotka Specializovaný úpravce vozů Mercedes-Benz, německá společnost Lorinser, si po před tuningovou autoshow připravil paket pro exkluzivní roadster, SL 65 AMG.

Na nakloněném ovále Nardo v jižní Itálii se letos na podzim objevila ladičská firma Lorinser z Německa. Tuner si na legendární okruh přivezl těžký kalibr, upravený Mercedes-Benz SL 65 AMG. Pod kapotou pracoval modifikovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,0 l, který navíc dostal do vínku přeplňování v podobě dvojice turbodmychadel. Tuner vyměnil řídící jednotku a výfukový systém a upravil sání. Po optimalizaci všech prvků byl celkový výkon agregátu 485 kW (660 k) a maximální točivý moment dosáhl na neuvěřitelných 1013 Nm.

K silnějšímu motoru byl pochopitelně nastaven i podvozek, úprav se dočkalo odpružení vozu a karosérie dostala aerodynamický kit. Optické doplňky vzdáleně připomínají vozy šampionátu DTM a mají za úkol udržet roadster na asfaltu i ve velmi vysokých rychlostech. Že nejsou jen tak pro parádu, chtěl ukázat Lorinser právě na zmiňovaném ovále Nardo. Upravené SL se dokázalo rozjet na úctyhodných 325 km/h.

Testovací řidič si velmi pochvaloval komfort roadsteru i při vysokých rychlostech. Kombinace luxusu a adrenalinu přesně vyjadřuje dojmy při řízení upraveného SL. Lorinser ale předesílá, že vyrobí pouze 50 kusů tohoto exkluzivního sporťáku, takže se dá předpokládat, že většina vozů této série skončí v soukromých sbírkách.

Fotogalerie

  • Lorinser SL 65 AMG pokořil na Nardu rychlost 325 km/h: fotka 1
  • Lorinser SL 65 AMG pokořil na Nardu rychlost 325 km/h: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
LOWWEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeee Lubos Beranek 23.01.2008  05:01
medvídek milda cobra 11 06.01.2008  18:35
Vstoupit do diskuse ›