Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti

Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: titulní fotka Společnost Lorinser se může pochlubit bohatou historií, která se netýká pouze tuningu, ale od počátku je úzce spjata s automobily vozícími na chladiči třícípou hvězdu.

1. března 1930 založil automechanik Erwin Lorinser nezávislou autoopravnu, která se postupně stále více zaměřovala na vozy Mercedes-Benz, až se nakonec stala specializovaným servisem této značky.

Od servisu není daleko k prodeji a vzhledem ke kvalitní pověsti firmy Lorinser se společnost pod vedením svého zaměstnavatele úspěšně rozvíjela v jednoho z nejznámějších dealerů značky Mercedes-Benz v Německu.

V roce 1974 nastává ve vedení firmy zásadní zlom, když její zakladatel odchází na zasloužený odpočinek a kormidla se ujímá jeho syn Manfred Lorinser. Ten v roce 1976 rozjíždí v německém Winnendenu nový podnik, nazvaný Lorinser Sports Service a zaměřený na úpravy vozů Mercedes-Benz.

V druhé polovině sedmdesátých let v Německu začíná móda upravených automobilů a Lorinser jí chytře zachytil na jejím počátku. Skutečnost, že rozhodnutí věnovat pozornost tuningu a nabídnout zákazníkům vedle kvalitních služeb prodeje a servisu i možnost individualizace svého vozu je správné se potvrzuje již v roce 1981, kdy se Lorinser Sports Service osamostatňuje a společností na nezávislou na původní firmě Lorinser, která funguje dál jako klasický prodejce a servis značky Mercedes-Benz.

V současnosti má Lorinser Sports Service zastoupení ve 42 zemích a může se pochlubit skutečně slavnými jmény zákazníků ze světa show businessu i sportu. Mezi majitele vozů Lorinser patří například Bernie Ecclestone, Niki Lauda, Alain Prost, Paul Tracy, Shaquille O´Neal, Denzel Washington, Sharon Stone a Arnold Schwarzenegger.

Lorinser Sports Service se snaží nabídnout svým zákazníkům maximální kvalitu a k úpravám vozů Mercedes-Benz přistupuje skutečně zodpovědně. Například při navrhování nového designu pro vůz je vyroben model v měřítku 1:1, na němž jsou realizovány návrhy designerů na nový design. Následně přichází ke slovu digitalizace návrh a tvary jsou z modelu přeneseny do počítače, kde jsou přeměněny na data pro stroje vyrábějící finální karosářské díly.

V případě úprav pohonných jednotek a podvozků jsou používány nejkvalitnější komponenty. Jestliže, se klient rozhodne i pro exkluzivnější vzhled interiéru svého vozu, může si být jist, že pro úpravu bude použita nejkvalitnější kůže i dřevěné obložení, případně karbonové nebo hliníkové doplňky.

Rodinný podnik Lorinser Sports Service má v současnosti ve svém vedení již třetí generaci, kterou od roku 2006 zastupuje Marcus Lorinser. Nabídka úprav je skutečně rozsáhlá a zákazníci si mohou vybrat od výměny litých kol až po kompletní přestavbu.

Fotogalerie

  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 1
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 2
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 3
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 4
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 5
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 6
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 7
  • Lorinser: pohled pod pokličku i do minulosti: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.