Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL

Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: titulní fotka Lorinser, specializovaný úpravce vozů Mercedes-Benz, si po před největší jarní autoshow v Ženevě připravil paket pro exkluzivní roadster, SL 65 AMG.

Loni na podzim se na nakloněném ovále Nardo v jižní Itálii se letos objevila ladičská firma Lorinser z Německa. Tuner si na legendární okruh přivezl těžký kalibr, upravený Mercedes-Benz SL 65 AMG. Pod kapotou pracoval modifikovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,0 l, který navíc dostal do vínku přeplňování v podobě nové dvojice turbodmychadel. Tuner vyměnil řídící jednotku a výfukový systém a upravil sání. Po optimalizaci všech prvků byl celkový výkon agregátu 485 kW (660 k) a maximální točivý moment dosáhl na neuvěřitelných 1013 Nm.

K silnějšímu motoru byl pochopitelně nastaven i podvozek, úprav se dočkalo odpružení vozu a karosérie dostala aerodynamický kit. Optické doplňky vzdáleně připomínají vozy šampionátu DTM a mají za úkol udržet roadster na asfaltu i ve velmi vysokých rychlostech. Že nejsou jen tak pro parádu, chtěl ukázat Lorinser právě na zmiňovaném ovále Nardo. Upravené SL se dokázalo rozjet na úctyhodných 325 km/h. Testovací řidič si velmi pochvaloval komfort roadsteru i při vysokých rychlostech. Kombinace luxusu a adrenalinu přesně vyjadřuje dojmy při řízení upraveného SL.

Oficiální představení proběhne na blížící se výstavě v Ženevě, kde bude možné podepsat i závaznou objednávku. Lorinser ale předesílá, že vyrobí pouze 50 kusů tohoto exkluzivního sporťáku, takže se dá předpokládat, že většina vozů této série skončí v soukromých sbírkách.

Fotogalerie

  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 1
  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 2
  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 3
  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 4
  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 5
  • Lorinser Nardo3 Bi-Turbo: vyšlechtěný Mercedes SL: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Nuda Jirka N 18.02.2008  19:31
Vstoupit do diskuse ›