Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní

Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: titulní fotka Specialista na úpravy strojů s třícípou hvězdou na přídi si hraje s designem i techniku nejmenšího čtyřkolového zástupce koncernu Daimler.

Lorinser se věnoval ladění předchozích generací Smartu Fortwo a není tedy nic zvláštního na tom, že se podobně jako konkurenční Carlsson pustil i do úprav prozatím poslední generace tohoto miniauta.

Pro exteriér modelu Fortwo si německý úpravce připravil poměrně decentní sadu karosářských dílů v podobě nového spoileru montovaného na spodní část sériového předního nárazníku. Podobným stylem jsou provedeny i nové nástavce prahů a spodní díl zadního nárazníku.

Nepřehlédnutelná jsou litá šestipaprsková kola, která jsou na rozdíl od karoserie ve dvoubarevném provedení. Pozornost může dále přitahovat i nový sportovní výfukový systém s dvojicí koncovek.

Na tyto stylové doplňky, které byly představeny již v loňském roce, nyní Lorinser navazuje i nabídkou zvýšení výkonu pohonných jednotek. Pro přeplňovaný tříválec o objemu 0,9 l je k dispozici nový software řídící jednotky, který zajistí zvýšení výkonu o 24 koní (18 kW) na 114 koní (84 kW) při 5400 min-1 a točivý moment povyskočí o 45 N.m na 180 N.m při 2150 min-1.

Poměrně výrazné zvýšení výkonu má malému městskému vozítku umožnit dosažení maximální rychlosti okolo 184 km/h, což může být při krátkém rozvoru náprav a vysoké stavbě fortwo pěkně adrenalinový zážiteček.

Fotogalerie

  • Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: fotka 1
  • Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: fotka 2
  • Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: fotka 3
  • Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: fotka 4
  • Lorinser ladí Smart Fortwo na více než 110 koní: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.