Local Motors Rally Fighter: open-source offroad

Local Motors Rally Fighter: open-source offroad: titulní fotka Blížící SEMA nabídne mimo jiné i nový přístup k vývoji a výrobě automobilů. Je libo Firefox na čtyřech kolech?

Hned to vysvětlím. Projekt Rally Fighter od Local Motors se od základu vymyká všem poučkám, jak stavět auto – žádná uzavřená skupina inženýrů, žádné brainstormingy. Local Motors na to jde s „open source“.

Výsledek je ten, že auto navržené komunitou „přispěvovatelů“ bude vyráběno a rovnou i prodáváno v malých závodech, u soukromníků či garážníků. Jasným kladem je kreativita a ona „otevřenost“ systému, hlavní výzvou bude asi uhlídání kvality.

Už z názvu vozu jde lehce odvodit, na co je asi tak stavěný – na divoké výlety mimo zpevněné cesty. Jezdit ale může i po normálních silnicích. Pod karoserií z karbonu (hmotnost auta je 1600 kilogramů) najdeme klasický trubkový rám, v jehož srdci bije osmiválec LS3 od GM o výkonu zhruba 430 koní. Poháněna jsou pouze zadní kola – ale i to v terénu není problém, zeptejte se Robbyho Gordona $5$ .

Fotogalerie

  • Local Motors Rally Fighter: open-source offroad: fotka 1
  • Local Motors Rally Fighter: open-source offroad: fotka 2
  • Local Motors Rally Fighter: open-source offroad: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: A sakra! Rorýs 6100 27.10.2010  13:53
A sakra! oIoo 27.10.2010  11:42
Vstoupit do diskuse ›