Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny

Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: titulní fotka O čem u Audi přemýšlejí, v Americe už mají. První auto, vyrobené pomocí 3D tisku, vyjede na silnice prý zkraje roku 2017.

Americký výrobce dopravních prostředků Local Motors si zakládá na obchodní strategii, poněkud se lišící od běžného automobilového byznysu mimo jiné třeba tím, že vytváří síť „mikrotováren“ (ba dokonce i mobilních továren) a využívá komunity příznivců značky k výzkumu a vývoji. Klíčovým projektem společnosti mají být auta, vytvářená pomocí 3D tisku.

Jak bude vypadat první z nich, ukázal Local Motors na aftermarketové výstavě SEMA. Čtyřmístný kabriolet s vizáží plážové bugyny, pojmenovaný LM3D Swim (Local Motors 3D), navrhl designér Kevin Lo z komunity značky a většina jeho komponentů by měla vznikat pomocí 3D tisku. U LM se chlubí, že k vývoji auta využili vyspělý software Siemens, jenž výrazně zkrátil proces od původního návrhu k realizaci a s materiály, které budou k výrobě vozu použity, vypomohla společnost Saudi Basic Industries Corporation (SABIC).

Local Motors nyní zahajuje intenzivní vývojovou a testovací fázi na předprodukčních prototypech s cílem získání plné americké homologace včetně crashtestů tak, aby zkraje roku 2017 mohla být zahájena sériová výroba. O použité technice se zatím nemluví, ale v průběhu roku 2016 mají být přijímány první objednávky a měla by tedy být oznámena specifikace vozu. Ať už ale bude LM3D Swim ve finále jakýkoli, laciný rozhodně ne, začínat by měl zhruba na 53 tisících dolarů, tedy zhruba jako Mercedes-benz třídy E… Typ Swim má posloužit jako základ pro další 3D modely Local Motors, které budou představeny v průběhu roku 2016. To všechno v době, kdy Audi teprve testuje techniku 3D tisku na hračkách…

Fotogalerie

  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 1
  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 2
  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 3
  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 4
  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 5
  • Local Motors LM3D Swim: Kabriolet z tiskárny: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.