Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro

Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro: titulní fotka Aktuální Chevrolet Camaro je docela příjemné retro, ale klidně by mohl být ještě větší? Kreace od LPE na to vůbec nejde špatně.

Možná vás to překvapí, ale v Americe se prý najde dost kritiků designu stávajícího Chevroletu Camaro a to z jednoduchého důvodu – prý není dost retro. Ba co víc, za vzor mu dávají aktuální Ford Mustang. $3$ Asi se s těmito názory úplně neshodnu, nicméně taková informace musí být vodou na mlýn nejrůznějším úpravcům a je tedy s podivem, že se toho v této oblasti zase tak moc neděje. Asi to nebude tak horké. $2$

Teď tu ale máme docela příjemné oživení aftermarketové scény. Lingenfelter Performance Engineering (LPE) připravil úpravu camara, která ho více přibližuje oblíbenému stejnojmennému předchůdci z roku 1969. Tuning se jmenuje prostě Retrokit a existuje ve dvou verzích – obyčejné a RS.

Jedinou odlišností mezi nimi je zakrytí předních světlometů, ovládané elektricky při potřebě svícení. Společné je vše ostatní – přepracovaná příď s novou kapotou, maskou chladiče s logem SS, světlomety a spoilerem. Záď dostala rámečky zadních svítilen a křídélko, zatímco z boku zaujme chromovaná mřížka za zadním blatníku a pěkná retro kola.

Není to sice úplně levné – stavebnici standardní verze vám pošlou za 6850 dolarů, RS za 8150 dolarů a s instalací a lakováním přijde na 8550 dolarů, respektive 9750 dolarů, ale zase budete mít hodně zajímavé auto.

Fotogalerie

  • Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro: fotka 1
  • Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro: fotka 2
  • Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro: fotka 3
  • Lingenfelter: více retra pro Chevrolet Camaro: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ZHS Hrubis 26.10.2012  23:06
super neries 26.10.2012  19:19
Vstoupit do diskuse ›