Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray

Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray: titulní fotka Severoamerický specialista na stroje koncernu General Motors si pro aktuální Corvette Stingray připravil sadu nových karosářských dílů a nezapomíná ani na výkon.

Lingenfelter Performance Engineering se od konce osmdesátých let dvacátého století věnuje především úpravám Corvette, ale nevyhýbá se ani Camaru, Cadillacu CTS-V nebo Pontiacu Firebird.

V současnosti tato firma například stále nabízí komponenty pro vylepšení čtvrté, páté, šesté a samozřejmě i sedmé generace Corvette.

Novinkou je wide body kit pro aktuální Stingray, který jej rozšiřuje zhruba o 50 mm na obou stranách. Vedle rozšíření v oblasti boků je pak k dispozici i nová kapota motoru z uhlíkových vláken s nepřehlédnutelným vstupem vzduchu k sání.

Kromě nových karosářských dílů lze exteriér Corvetty u Lingenfelteru vylepšit i za pomoci nové sady 20-palcových litých kol s pneumatikami o rozměrech 335/25 ZR20.

Vedle úprav vzhledu má specialista na Corvetty pro standardní Stingray připraven i kompresor Edelbrock E-Force TVS2300, s nímž se 6,2-litrový vidlicový osmiválec LT1 může pochlubit výkonem 633 koní (465 kW) a točivým momentem 813 N.m, zatímco standardní provedení nabízí 466 koní (343 kW) a točivý moment 630 N.m.

Podle Kena Lingenfeltera zůstává částka, kterou si musí zájemce o takto upravenou Corvettu připravit stále hodně hluboko pod cenou nové Z06.

Fotogalerie

  • Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray: fotka 1
  • Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray: fotka 2
  • Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray: fotka 3
  • Lingenfelter rozšiřuje a posiluje Chevrolet Corvette Stingray: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.