Lingenfelter Camaro by Hotchkis: vzhůru do Las Vegas

Lingenfelter Camaro by Hotchkis: vzhůru do Las Vegas: titulní fotka Letošní SEMA Show v Las Vegas se nezadržitelně blíží, severoameričtí úpravci jsou si toho vědomi a pracují na plné obrátky. Při práci na novém Camaru spojily své síly firmy Hotchkis a Lingenfelter.

Pokud máte zájem o výkonné Camaro, pak vám dealer Chevroletu nabídne verzi SS s osmiválce LS3 o objemu 6,2 litru s výkonem 426 koní (313 kW). Jestliže vám to nestačí, můžete si nechat upravit řídící jednotku, namontovat kompresor nebo vyměnit celý motor.

Poslední řešení se jeví jako nejlepší pánům ze společností Lingenfelter a Hotchkis. Ti se rozhodli, že pod kapotu Camara bude nejvhodnější nastěhovat osmiválec LS7 z Corvetty Z06, který z objemu 7,0 litru nabízí ve své sériové podobě výkon 505 koní (372 kW).

Lingenfelter jako specialista na úpravy motorů ovšem nemohl nechat LS7 v sériové podobě a namontoval do něj kované písty, titanové ojnice a řadu dalších nových dílů. Ke slovu se nakonec dostal i kompresor Magnuson/Eaton TVS2300 a výsledkem je výkon 750 koní (552 kW). Tato síla putuje na zadní kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Hotchkis se zaměřil na podvozek, což je zase jeho specializace. Camaro se tak může pochlubit novými sportovními tlumiči i pružinami a stavitelnými stabilizátory. Brzdový systém nese značku Brembo a ukrývá se za 20palcovými litými koly. Ta jsou obutá do pneumatik Pirelli o rozměrech 275/40 ZR20 vpředu a 305/35 ZR20 vzadu.

Úpravci si pohráli i se vzhledem Camara, které dostalo „lízátko“ pod přední nárazník, karbonovou masku chladiče, viditelně vyboulenou kapotu motoru, nástavce prahů, nový díl pod zadní nárazník a rozměrný spoiler na víko zavazadelníků.

Lingenfelter Camaro by Hotchkis se veřejnosti představí na letošní SEMA Show v Las Vegas, která bude probíhat od 3. do 6. listopadu.

Fotogalerie

  • Lingenfelter Camaro by Hotchkis: vzhůru do Las Vegas: fotka 1
  • Lingenfelter Camaro by Hotchkis: vzhůru do Las Vegas: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
LS7 do každé rodiny! oIoo 23.10.2009  13:15
Vstoupit do diskuse ›