Lexus RC F: Nově jako safety car

Lexus RC F: Nově jako safety car: titulní fotka Japonská luxusní odnož Toyoty se rozhodla podpořit image vysokovýkonného kupé RC F a připravila pro rok 2015 verzi safety car pro seriál V8 Supercars.

Lexus RC F chce své výkony zužitkovat také na závodní dráze. Nikoliv však v roli přímého účastníka klání, nýbrž jako takzvaný safety car, tedy zaváděcí vůz.

Má se tak stát v letošním ročníku seriálu V8 Supercars. Jezdí se v Austrálii, přičemž u protinožců jde údajně o divácky čtvrtý nejsledovanější sport vůbec. Účastní se jej cestovní vozy a mezinárodní status má od listopadu 2010.

Kromě RC F budou k vidění také vozy Lexus GS 350 F Sport a IS 350 F Sport. Prvně jmenovaný v roli oficiálního okruhového vozidla šampionátu, druhý coby vozidlo lékařské záchranné služby.

„V8 Supercars je jedním z předních světových závodů cestovních vozů,“ říká Sean Hanley, prezident společnosti Lexus Australia. A dodává: „Oficiální účast našich vozů v roli automobilů organizátorů dobře demonstruje snahu nabízet dynamické automobily se sportovním charakterem.“

Podle generálního ředitele seriálu V8 Supercars Jamese Warburtona je Lexus jednou z mimořádných světových automobilových značek.

„Velice si vážíme toho, že se Lexus rozhodl pro náš program ve snaze demonstrovat svůj značný dynamický potenciál,“ říká k celé věci Warburton.

Změn jako šafránu

Tisková zpráva neuvádí nic o odlišnostech safety caru od běžného sériového vozu. To znamená, že k pohonu RC F i tady složí osmiválec o objemu 5,0 litru a výkonu 351 kW. Nechybí sportovní podvozek s brzdami odladěnými na závodním okruhu. Zajímavostí je aktivní zadní diferenciál TVD (Torque Vectoring Differential) nahrazující za příplatek standardní samosvorný šroubový diferenciál (Torsen).

Modely GS 350 S Sport a IS 350 F Sport si musejí „vystačit“ s šestiválcem 3,5 litru o výkonu 233 kW.

Ve všech případech je použita osmistupňová samočinná převodovka z produkce firmy Aisin.

Fotogalerie

  • Lexus RC F: Nově jako safety car: fotka 1
  • Lexus RC F: Nově jako safety car: fotka 2
  • Lexus RC F: Nově jako safety car: fotka 3
  • Lexus RC F: Nově jako safety car: fotka 4
  • Lexus RC F: Nově jako safety car: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.