Lexus LS 600h L poveze na svatbu monackého knížete

Lexus LS 600h L poveze na svatbu monackého knížete: titulní fotka Monacký kníže Albert II. se v červenci žení a na obřad ho poveze hybridní lexus.

Letos se nám se svatbami evropské šlechty úplně roztrhl pytel. Koncem dubna se chystá sňatek britského prince Williama a Kate Middletonové a začátkem července (2. července, to kdybyste zašantročili pozvánku, si řeknou své „Oui“ monacký kníže Albert II. a plavkyně Charlene Wittstocková.

To vás možná až tak moc zajímat nebude, ale možná budete překvapeni, jaké že auto použije Jeho Výsost k cestě na a z obřadu. Žádný Rolls-Royce, Bentley, Maybach popřípadě Mercedes S, ale hybridní Lexus LS 600h v prodloužené verzi. Ano, je to v zemi s největším procentem automobilových závodníků a supersportovních aut na obyvatele trošku převapivé, tím spíše, že právě zde se jezdí jedna z nejslavnějších rallye na světě, ale monacký kníže je velkým příznivcem „udržitelné mobility“.

V roce 2006 založil Nadaci Alberta II. Monackého, která si klade za cíl podporovat pokroková řešení ochrany životního prostřední a trvale udržitelný rozvoj. Ta v současnosti podporuje více než 150 různých projektů. Současně kníže navrhl monacké vládě, aby se zaměřila na takové řešení dopravy v knížectví, které by mělo co najmenší dopad na životní prostředí.

Fotogalerie

  • Lexus LS 600h L poveze na svatbu monackého knížete: fotka 1
  • Lexus LS 600h L poveze na svatbu monackého knížete: fotka 2
  • Lexus LS 600h L poveze na svatbu monackého knížete: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket