Legenda slaví! Je to 50 let od chvíle, kdy Valentino Balboni nastoupil k Lamborghini

Legenda slaví! Je to 50 let od chvíle, kdy Valentino Balboni nastoupil k Lamborghini: titulní fotka Práce snů může mít mnoho podob, pro nás je to ale něco na způsob živobytí Valentina Balboniho. Ten strávil několik dekád testováním nových Lamborghini, takže teď měl oslavu narozenin spojenou s touto značkou.

Asi řada z nás by chtěla strávit řadu let v práci, která by nás bavila. Co třeba takové testování a podílení se na vývoji u automobilky Lamborghini, tam by určitě řada z nás vydržela roky, byť si nedělám iluze o své užitečnosti pro vývoj supersportu. Ano, Valentino Balboni měl vážně prima job. Teď už je sice v penzi, ale letos to je přesně 50 let od chvíle, kdy se stal zaměstnancem této italské automobilky. Takové výročí stojí za oslavu, takže se na jeho počest sjelo do Itálie 70 aut této značky, pestrá směsice všech modelů od původní 350 GT po nejnovější SUV Urus od majitelů ze 17 států a 4 světadílů.

Za volantem: Lamborghini Gallardo LP550–2 Balboni

Balboni byl u Lamborghini nejprve mechanikem, testovacím jezdcem se stal až v roce 1973 a vydržel na této pozici do roku 2008. Během této doby prý alespoň chvilku řídil 80 % aut, která italská automobilka vyrobila. Nejraději vzpomíná na modely Countach, Diablo a také na Gallardo, jehož vývoj tehdy ještě ovlivnil více než počítače.

Za jeho obrovský přínos při vývoji základního modelu po něm automobilka pojmenovala speciální edici Gallardo LP550–2 „Valentino Balboni“. Šlo o odlehčenou verzi prvního sériového Lamborghini s motorem V10, která měla pohon pouze zadních kol a mohli jste si ji objednat s manuálem. Mimochodem, Valentino oslavil v první polovině května 69. narozeniny, takže třeba si to příští rok zopakuje opět.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.