Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka

Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka: titulní fotka Francouzská společnost Lazareth má na svém kontě řadu více či méně odvážných úprav motocyklů a automobilů, ale největší slávu ji přinesly stroje se jménem Wazuma.

Ludovico Lazareth v nepravidelných intervalech šokuje svět svými kreacemi, které spojuje pojmenování Wazuma. Většinou se jako v případě Bio V12, V8F nebo V8F Matt Edition jedná o čtyřkolky s výkonným automobilovým nebo i motocyklovým motorem, ale narazit lze i na tříkolku nebo sněžný skútr.

Stroj pojmenovaný E-Wazuma je podobně jako většina jeho starších sourozenců silniční čtyřkolkou, která na první pohled zaujme svým designem. Hlavní odlišností tohoto stroje od ostatních kreací společnosti Lazareth je ovšem jeho pohonný systém.

E-Wazuma totiž ve svých útrobách neukrývá extrémně výkonný čtyřválec nebo osmiválec jako na letošním ženevském autosalonu představený čtyřkolový motocykl LM 847, ale je čistým elektromobilem.

Zadní kola E-Wazumy roztáčí dvojice elektromotorů, z nichž každý disponuje výkonem pouhých 41 koní (30 kW), což asi ohromí jen málokoho, ale udávaný nejvyšší točivý moment 490 N.m již může způsobit lehké poklesnutí spodní čelisti.

Jízdní výkony a cena tohoto malého monstra prozatím nebyly zveřejněny, ale rozhodně budou velmi působivé a usednutí za jeho řidítka bude doporučeno pouze velmi zkušeným jezdcům.

Fotogalerie

  • Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka: fotka 1
  • Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka: fotka 2
  • Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka: fotka 3
  • Lazareth E-Wazuma: Elektrizující čtyřkolka: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.