Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím

Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: titulní fotka Představovačka jak od renomované automobilky – technické údaje, specifikace výbav a fotky na úrovni, to není u čínských značek zrovna obvyklé. Jen kdyby to nebyla kopie Range Roveru Evoque…

Většina čínských automobilek mají oproti zbytku světa stále co dohánět, některé z nich mají vlastní design, jiné ani to ne, o zastaralé technice, problematické bezpečnosti i (ne)schopnosti se prezentovat na nějaké úrovni nemluvě. Nyní to ale vypadá, že minimálně značka Landwind se rychle učí. Odprezentovala nám nyní na úrovni auto se slibnou technikou, jediným problémem je, že karoserie je nestydatou kopií Range Roveru Evoque. Ba co víc, Britové se s automobilkou ani nebudou soudit, protože by v Číně prý beztak nejspíš neuspěli.

S Landwindem X7 už jsme vás seznámili před časem, to ovšem snímky vypadaly spíše jako špionážní a informace nebyly komplexní. Čím kromě designu tedy může vůz zaujmout? Motor by měl být na výši, benzinový přeplňovaný dvoulitru od Mitsubishi s výkonem 142 kW a točivým momentem 250 N.m, jenž může jít na přední nebo všechna čtyři kola prostřednictvím šestistupňového manuálu nebo osmistupňového automatu.

Interiér se chlubí velkou 10,7“ dotykovou obrazovkou infotainmentového systému včetně satelitní navigace, elektrickou parkovací brzdou, couvací kamerou, tempomatem, bluetooth, bezklíčovým odemykáním a startováním – to vše ve standardu a to je i na naše poměry slušné. Vyšší verze přidávají panoramatickou střechu, vyhřívaná kožená sedadla, audiosystém s osmi reproduktory, monitor tlaku v pneumatikách a upozornění na opuštění jízdního pruhu.

Landwind X7 půjde do prodeje v srpnu za necelých 440 tisíc korun a s exportem mimo Čínu se překvapivě ;-) nepočítá.

Fotogalerie

  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 1
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 2
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 3
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 4
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 5
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 6
  • Landwind X7: Číňané se chlubí cizím peřím: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.