Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě

Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: titulní fotka Legenda rallyeových tratí se vrátí do akce. Na okruzích v kategorii GT2.

S velkým napětím jsme sledovali, co se vlastně vyvine z projektu auta s rysy starého dobrého stratosu, jenž byl v srpnu vyfocen při testech na Baloccu. Nakonec se ukázalo, že jde o (z hlediska fandy do sportovních aut) o nejhorší možnou variantu – jednokusovou sérii pro bohatého sběratele. Tedy pokud nejste shodou okolností tím sběratelem.

Teď to ale naštěstí vypadá, že by stratosů mohlo být více. Při představení vozu na okruhu Paul Ricard totiž iniciátor celého projektu Michael Stoschek představil i model závodní okruhové verze s homologací pro třídu GT2, byť prozatím pouze v měřítku 1:8. Pokud stratos na tratě opravdu vyrazí, bude nutné vyrobit minimálně 24 dalších silničních aut, což je podmínka pro homologaci. A vývoj závoďáku by také nemusel být tak náročný, mohlo by se využít know-how technicky spřízněného Ferrari F430 GT2.

Pětadvacet aut a další kousky podle nejlepších tradic modelu v akci na závodních okruzích? Co víc si může fanoušek tohoto modelu přát?

TIP: New Stratos: Nové fotografie a oficiální informace

Fotogalerie

  • Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: fotka 1
  • Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: fotka 2
  • Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: fotka 3
  • Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: fotka 4
  • Lancia Stratos se vrátí na závodní tratě: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Návrat legendy??? ICE. 05.12.2010  15:37
mmmm :))) laufeCzek 05.12.2010  14:31
GT2 Zdeno5 05.12.2010  12:49
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket